W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Logowanie

Aby móc dodawać nowe tematy na forum, zdjęcia do galerii lub aktualności na stronę trzeba się zalogować.

Larry Fox
TamaraROST
Ochraniak
grzegorz 81
barnianka
clerk
Rekruter FallWork
Kasiula3004
Urząd Miejski Trzcianki
Tomek25
MatKat
tanie_blachy
provent
Artykuły eksperckie
arataj
X-Plore
jakub96
GP People
ya
maggie
ENKLAWA

Mieszkańcy Trzcianki piszą o Swoim mieście ...

Ankieta

Czy Straż Miejska jest potrzebna?
Tak
6%
Nie
83%
Nie wiem, nie mam zdania
11%
Razem głosów: 18

Zapraszamy do odwiedzania uzdrowiska Krynica
Zdrój

BIP Urzędu Miejskiego Trzcianki

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to ważne miejsce pozyskiwania oficjalnej, a więc wiarygodnej informacji w zakresie szeroko rozumianej organizacji i pracy jednostki samorządowej, której dotyczy.
Do jego stworzenia i utrzymywania w aktualności obliguje jednostki samorządu stosowna ustawa. Bo każdy z nas, obywateli i mieszkańców, ma prawo do takiej informacji publicznej.
===
Zajrzyjmy więc do BIP Urzędu Miejskiego Trzcianki.
Poszukajmy informacji ogólnych, tych najważniejszych o władzach naszej gminy. I cóż się dowiemy? Ano tyle, że wiceburmistrzem miasta Trzcianka jest na dzień 29 marca 2011r. ... Artur Powchowicz.
http://www.bip.trzcianka.pl/trzciankam/bip/urzad-miejski-trzcianki/infor...
...
Spróbujmy może coś dowiedzieć się o spółkach, których gmina jest właścicielem lub którymi zarządza. Dla przykładu weźmy TTBS. Wg BIP prezesem tej spółki jest na dziś... Mariusz Kukuś.
http://www.bip.trzcianka.pl/trzciankam/bip/jednostki-organizacyjne-gminy...
...
Skoro już o firmach mowa, to może szukamy jakiejś informacji o stanie mienia komunalnego. Zaglądamy pod odpowiedni link, gdzie znajdziemy odpowiednie dane. Ale za rok 2009. Za 2010 już nie.
http://www.bip.trzcianka.pl/trzciankam/bip/stan-mienia-komunalnego/stan-...
Jeśliby Was interesowały rozpoczęte inwestycje, to owszem, jest w tym w/w linku taka zakładka. I opisuje takie inwestycje. Tylko że zaczęte w ...2004roku.
...
Sprawdźmy, co robi i jak pracuje nasza Rada Miejska. BIP rzecz jasna zawiera wszystkie protokoły z obrad sesji tejże Rady. Wszystkie... do stycznia 2011r, późniejszych sesji już nie odnotowano.
http://www.bip.trzcianka.pl/trzciankam/bip/organy/protokoly-z-posiedzen-...
===
Takich "potworków" i zaległości jest więcej. Armia urzędników, która zasiedla trzcianecki UM, nie wystarcza by uporać się z tak prostym zadaniem.
Kto ponosi winę tego stanu rzeczy? Jaki referat za to odpowiada? Ile w tym winy kierownika całego zakładu?
Mówimy często o wielkich rzeczach, a trzeba zacząć od tych najprostszych.

Portret użytkownika sys
 #

a jak wcześniej pisałem, że

a jak wcześniej pisałem, że trzeba zacząć restrukturyzować i naprawiać wszystko od głowy, to z reguły były to ostatnie posty w danym temacie...nikt nie podejmował rękawicy w niewygodnym temacie zwanym potocznie UM.
...mógłbym wiele dodać do tego co piszesz odnośnie choćby informacji o zamówieniach publicznych...ale po co mam się narażać.
...Wiem, że jest potrzeba zatrudnienia co najmniej 3 dodatkowych osób by poradzić sobie z problemami na BIP...a może i 4.

 
 #

Ejże, na komisji gospodarczej

Ejże, na komisji gospodarczej usłyszałem że urząd zatrudnia informatyka ze sporą kaską. Tyle że on pracuje jeszcze w kilku szkołach, aha i do niedawna zajmował się twórczym pisaniem na tym forum w godzinach pracy oczywiście. Był w komitecie wyborczym obecnego burmistrza (z zakazem pełnienia funkcji), chodzi na przyjęcia noworoczno pożegnalne to i nie ma czasu na jakieś tam BIP-y.

 
Portret użytkownika sys
 #

...no i wszystko jasne, facet

...no i wszystko jasne, facet jest zapracowany więc trzeba mu pomóc...;)

 
 #

Być może do obowiązków

Być może do obowiązków "redaktora" BIP należy jedynie wprowadzanie informacji, które otrzymuje do wprowadzenia. A z tego co widać po wyrywkowym porównaniu dat publikacji w BIP i dat dokumentów "redaktor" wywiązuje się na czas, a czasem nawet czas ten wyprzedza :)

Informacji „oczywistych”, takich jak zmiana stanowisk po prostu nie otrzymał, to i nie wprowadził. Szkoda, bo dobrze prowadzony BIP mógłby być dobrą wizytówką administracji naszej gminy, ale nie wiem, czy po prostu nie chcemy się pokazać, czy też pokazujemy jak to u nas jest naprawdę...

Nie mi oceniać, czy wprowadzający dane powinien wiedzieć, co zgodnie z prawem strona BIP powinna zawierać w szczególności, ale mogę stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że niektórych z tych informacji na trzcianeckim BIP-ie znaleźć nie mogę.

sys pisze o konieczności zatrudniania dotakowych osób do uporządkowania BIP-u, czy to aby nie przesada? Sąsiedzi problem rozwiązali w prosty sposób - pracownicy referatów odpowiadają za zamieszczenie właściwych im informacji, dlaczego u nas miało by to się nie udać ? Wolę sobie nie odpowiadać.

Tak na koniec mała zagadka dla forumowiczów: do jakiej instytucji trafiają maile wysyłane ze strony BIP?

 
Portret użytkownika Ali
 #

chciałbym żeby na stronie BIP

chciałbym żeby na stronie BIP znalazła sie zakładka PRACA
( EWENTUALNE OFERTY PRACY,TAK JEST NPNA BIP PIŁA )

 
 #

wu_es - zgdadzam się z Tobą.

wu_es - zgdadzam się z Tobą. MOże niezbyt wyraźnie napisałem, ale ja też problem raczej adresowałem do gestorów (włacicieli) tych informacji, a nie informatyka który to wprowadza. On "sam z siebie" nie ma kompetencji do tego, by coś edytować w BIP.
Informacja w sposób formalny powinna do niego trafiać, a on zapewne niezwłocznie może to zamieścić. Aż tyle tego nie ma.
Zatem "problemem" są referaty lub poszczególne osoby, które o powstawniu lub zmianie pewnej informacji wiedzą, i powinny ją przekierowywać. Jak widać to nie działa.
A propos zagadki - a to mnie zaciekawiłeś! :-) No gdzie?

 
Portret użytkownika sys
 #

wu_es, mój wpis z dodatkowymi

wu_es, mój wpis z dodatkowymi osobami "na pokładzie" UM to oczywiście sarkazm, choć nie trafiony;)
...popieram, aby każdy dział UM odpowiadał za swoją część w BIP.

 
 #

nowy user,ecik,powoli i

nowy user,ecik,powoli i ciebie rozlicza spółdzielcy, co wyrabiacie w godzinach pracy. Że muszą oplacac za wasz internet w prywatnych rozgrywkach... Inne tez wyjada niedociagniecia. Postawia sprawe na walnym. Wtedy sie cały zarzad bedzie tlumaczyl w jakich godzinach piszecie te idiotyzmy i co innego robicie. Chyba że traktujecie spoldzielnie jak prywatny folwark a lokatorow macie za "frajerów"? Cytat z nowego usera.

 
 #

Kolejny post, w którym chory

Kolejny post, w którym chory z nienawiści baran kieruje zarzuty nie pod ten adres, co potrzeba.
Klik... i do archiwum.

 
 #

nowy user, To wasi lokatorzy

nowy user, To wasi lokatorzy już na "baranów" awansowali? Fajnie, jedź tak dalej... Na walnym was rozliczymy przed kamerami. Teraz juz bedzie inaczej, klakierów pogonimy

 
 #

Nie rozumiesz matołku, że nie

Nie rozumiesz matołku, że nie mam nic wspólnego ze Spółdzielnią? Czy ta pusta głowa przyjmuje jakieś argumenty?
Piszę ostro, narażając się na wypominanie mi tego, ale chamstwo jakie prezentujesz, szkalując osoby i firmy, jest niedopuszczalne.

 
Portret użytkownika kice
 #

Nowy user znów cię wali? Kto

Nowy user znów cię wali? Kto tutaj jest chamem to my oceniamy. Masz szanse na 1 miejsce. W temacie – zainteresujcie się Panowie na czym pracują ludzie w urzędzie miasta. A radni w budżecie jeszcze obcięli kwotę na poprawę systemu internetowego. Jeszcze odrobinę, a urzędnicy będą wysyłać informację na BIP tamtamami (jak indianie). Tutaj szukajcie powodów.

 
 #

nowy user, "po pierwsze

nowy user, "po pierwsze primo". Nikogo nie szkaluje ani osób ani instytucji. Każdy sąd by cie pogonił i wyśmiał z takimi "dowodami". A ja je mam... To internetowa przygadywanka. Podaje do wiadomosci to co wiem, tylko fakty. Ale to co ty wyrabiasz to już jest jazda. Miejscami czysty kryminał. Wszystko wiesz, na wszystkim sie znasz, na prawie, na ludziach, na gospodarce, budownictwie, samorządzie.I jeszcze obrażasz ludzi słowami"barany","chamy", "debile""gardzisz" osobami i tym podobne. O rety! Pana Boga już w swoich madrościach przeskoczyłes dawno. Jak przydzie czas to tylko nowego usera, ecika na burmistrza, staroste i prezydenta i na papieża. Takiś obrotny i kumaty we wszystkim. Współczuje tym co zyja blisko ciebie. Tylko nikt cie nie wybierze bo jestes strachulcem podszyty.Mocny w gębie ale za cudzymi plecami. Takis jest.Po "drugie primo" nadzieje przepadly "Bo to se ne wrati..." co bys chciał. Dlatego "Jak to mówią młodzi - daj se siana".

 
Portret użytkownika trzcianka_admin
 #

Zamykam temat ponieważ znów

Zamykam temat ponieważ znów zamiast argumentów pojawiły się personalne przepychanki. Panowie kice, rabat i nowy user udzielam wam ostrzeżenia za brak elementarnej kultury osobistej! Kolejnym krokiem będzie zablokowanie waszych kont i podziękowanie za dotychczasowa działalność na forum.

 

Reklama

 

Subskrybuje zawartość
wtorek, 9 luty, 2016 - 23:23, Elwiry, Jacentego, Scholastyki

Fotogaleria

trzcianka w obiektywie

Reklamy

Lokalne oferty

Kolacja Walentynkowa