W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Logowanie

Aby móc dodawać nowe tematy na forum, zdjęcia do galerii lub aktualności na stronę trzeba się zalogować.

auta-00@wp.pl
Pronobel
Larry Fox
TamaraROST
Ochraniak
grzegorz 81
barnianka
clerk
Rekruter FallWork
Kasiula3004
Urząd Miejski Trzcianki
Tomek25
MatKat
tanie_blachy
provent
Artykuły eksperckie
arataj
X-Plore
jakub96
GP People
ya

Mieszkańcy Trzcianki piszą o Swoim mieście ...

Ankieta

Czy Straż Miejska jest potrzebna?
Tak
5%
Nie
86%
Nie wiem, nie mam zdania
10%
Razem głosów: 21

Zapraszamy do odwiedzania uzdrowiska Krynica
Zdrój

Ocynkownia już działa?

W weekend późną nocą podjechałam w okolice ocynkowni, bo zaintrygowała mnie mgła wokół firmy i jakaś podejrzana łuna. Z bliska okazało się, że ta mgła to dym pochodzący z kominów ocynkowni. Joskin dostał już pozwolenie zintegrowane? Kto co wie?

Portret użytkownika sys
 #

słyszałem, że działała ale z

słyszałem, że działała ale z niewiadomych przyczyn produkcja została wstrzymana... tą łunę też obserwowałem , dokładnie nie pamiętam kiedy, jechałem w stronę logo jak i wracałem i nie miałem wątpliwości, że to nie jest mgła.
...do tej mgły doszedł bardzo nieprzyjemny i specyficzny zapach siarkowodoru, wyczuwalny w godzinach późnych (23-01) który był wyczuwalny na osiedlu domków na wschód od ocynkowni.

 
 #

widocznie nie wstrzymano

widocznie nie wstrzymano produkcji, skoro w ten weekend (to jest w nocy z 15. na 16. października około godz. 2.00) dym się unosił. Ale czy robią to legalnie? Mają zezwolenie, które wcześniej cofnął minister środowiska?

 
Portret użytkownika sys
 #

mają pozwolenie na

mają pozwolenie na użytkowanie i pozwolenie zintegrowane tyle że po zaskarżane...

 
 #

http://joskin.dev.pl/Co tam w

http://joskin.dev.pl/
Co tam w ocynkowni. Frant zpomniał o eko są ciekawsze rozrywki.

 
 #

To była walka z

To była walka z wiatrakami.Zobaczymy za kilka lat. Szkoda jezior.

 
 #

Duże kominy sięgają

Duże kominy sięgają nieba
Robotnicy jadą do fabryki
Tylko pracy im potrzeba
Chcą mieć najlepsze wyniki
Uśmiechnięte dziewczęta
Swoich chłopców żegnają
Ich rowery już czekają
Chłopcy motorów nie mają

Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Fabryka

Piękne słońce umila im drogę
Wszyscy bardzo się spieszą
Minęli po drodze chłopa
Który szedł pieszo
Chłop bratersko rękę uniósł
W powitania pięknym geście
Chłopa witali robotnicy
Gdy był po maszyny w mieście

Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Fabryka

Fabryka jak duże mrowisko
Robotnicy ciężko pracują
W pocie, pochyleni nisko
Lecz odpoczynku nie potrzebują
Wiedzą, że gdy już się zmęczą
Naród przyjdzie im z pomocą
I w braterskim pochodzie
Będą pracować nawet nocą

Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Wielka wielka Fabryka
Fabryka
Tekst napisany 30 lat temu ale chyba aktualny. Nasz brak refleksji zaprowadzi nas razem z tą fabryką w siną dal!

 
Portret użytkownika sys
 #

FRANT na f1 napisał

FRANT na f1 napisał :
"Zrobiłem wszystko co możliwe aby zatrzymać wrzoda.
Nic więcej nie potrafię. Nie jestem wszechmogący
chociaż chciałbym w tym przypadku.
Jak to się odbije na "kondycji" Trzcianki? Ano zobaczymy. Będę bardzo zadowolony jeśli moje nie będzie na wierzchu. Naprawdę. Mieliście kiedykolwiek wątpliwości, ze miałem nadzieję, iż wgramy z milionami zainwestowanymi w molocha? Ani przez moment. Mam świadomość, że poniosłem porażkę i nic tego nie osłodzi. Razem z koleżankami i kolegami zdawaliśmy sobie sprawę, iż walka z góry skazana jest na niepowodzenie. Uznaliśmy za sukces nasze dokonania w tym temacie. Osobiście, ile jeszcze pożyję? macie, młodzi internauci większe szanse na doświadczenie mojej racji
albo i nie Moje wnuki może znajdą sobie lepsze miejsce do zamieszkania. Wszystkim mieszkańcom Trzcianki życzę zdrowia. :P"

- chciałem go zacytować w całości tu , bo czy mamy sympatię do niego czy nie w innych sprawach, to konkretnie w tej naprawdę robił wiele tylko uczciwymi metodami i to trzeba mu oddać.
Ostatnio zacząłem się na spokojnie przyglądać inwestycji która powstaje ale nie przez pryzmat ochrony środowiska ale przez pryzmat ludzi tam zatrudnionych... od momentu powstawania tej inwestycji w tak niefortunnej lokalizacji było jasne, że w tej sprawie nie znajdzie się idealnego rozwiązania, bo z jednej strony jest okoliczna ludność, jeziora, rekreacja a z drugiej miejsca pracy o ciężko szacowanej w dzisiejszych czasach wartości i chyba mi Frant przyzna w tym przypadku rację...obojętnie która strona wygrałaby po chwili będzie mieć kaca, ekolodzy - byliby moralnie odpowiedzialni za pogorszenie sytuacji ekonomicznej kilku rodzin, Firma J. - teraz dostanie kaca bo w gruncie rzeczy też nie siedzą tam głupi ludzie i wiedzą, że miejsce jest jak najbardziej nie trafione. Mam nadzieję, że na bazie obrony inwestycji kilku ich pracowników (E;)), dostało choćby sowitą podwyżkę lub też awans, mam nadzieję że było warto.

Naprawdę słowa uznania dla Franta, zwymyślany , mimo urządzanych pod jego domem akcji protestacyjnych nie złamał się i walczył do końca godnie i będzie mógł śmiało wszystkim spojrzeć w oczy ...bo zdajecie sobie sprawę że nawet najmniejsza pachnica dębowa znaleziona w miejscu budowy wstrzymał by tę inwestycję skuteczniej niż sądy i inspekcje środowiska...takie czasy;)
...ale jest jeszcze jedna sprawa nad którą nie mogę przejść spokojnie - osoby których obchodził los ocynkowni , a właściwie wstrzymania jej budowy, z drugiej strony atakowały Franta za to, że miał inne zdanie na sytuacje polityczną i za to że widział Trzciankę zmierzającą w innym kierunku niż teraz...moim zdaniem było to działanie nie do końca przemyślane i naprawdę destrukcyjne.
...piszę to nie jako przyjaciel Franta, jak mi już tu zarzucano, bo czy po dwóch przypadkowych 10 minutowych spotkaniach można byłoby nazwać kogoś przyjacielem, ale jako mieszkaniec, któremu zależało i zależy nadal na okolicznej przyrodzie a zwłaszcza na ...zdrowiu swoim i najbliższych. Mam nadzieję natomiast, że firma dostała wystarczający sygnał, że musi bardzo poważnie podejść do sprawy ochrony środowiska i dbać przez cały okres produkcji o to by była jak najmniej uciążliwa dla okolicznego środowiska. To samo się tyczy instytucji kontroli, muszą odwiedzać zakład co jakiś czas, i nie dopuszczać do sytuacji aby próbki wody np. były dostarczane do badania kurierem...
...w tej chwili jedynym ale być może najgroźniejszym wrogiem dla ludzi pracujących pozostaje - kryzys, akurat pod tym względem życzę firmie jak najlepiej.

 
 #

Kryzys nie kryzys warto

Kryzys nie kryzys warto pamiętać komu zawdzięczamy fabrykę i komu podziękować jak nas zacznie truć. Warto było walczyć, trzeba uznać porażkę i spokojnie czekać aby zobaczyć kto miał racje w tym sporze

 
Portret użytkownika Liwko
 #

A jak nie zacznie nas truć,

A jak nie zacznie nas truć, to też będziesz pamiętał komu dziękować za miejsca pracy i podatki?

Ja akurat mieszkam na lini wiatrów od ocynkowni i jeszcze ani razu moje nozdrza nic nie wyczuły. Za to jak wiaterek przywieje z drugiej strony to mam totalną zadymę i smród wszystkiego co się zmieści do kotła. O tym akurat nie pamiętam byś z nami dyskutował, bo to pewnie takie jakieś niepolityczne...

Ocynkownia działa, i zgadzam się z sysem, że teraz trzeba bacznie ją kontrolować, by wszelakie normy były zachowane. Koniec, kropka.

 
 #

ID nazywasz ocynkownie

ID nazywasz ocynkownie fabryka no niech Ci będzie,Piszesz to tylko chyba żeby podkreślić wielkość tego obiektu? w mojej opinii ten obiekt raczej nie jest fabryka czyż nie!Co tu można więcej powiedzieć frant się porostu przeliczył nie pierwszy raz,i chłopina się użala nad sobą,bo chyba liczył na glorie i chwale.Pożyjemy zobaczymy kontrole muszą być to oczywiste jak wszędzie i każdym zakładzie.Myślę ze firma Joskin jest w pleni świadoma że musi przestrzegać wszystkie normy.Myślę że w temacie Ocynkownia wszystko już powiedzieliśmy,wiec po co się powtarzać.Fran narobił szumu i został z ręka w nocniku.Sys końcowe twoje zdanie popieram,resztę po staremu.

 
 #

ID

Taki prymitywny nie jestem aby nie widzieć korzyści ekonomicznych. Tyle, że może to być Pyrrusowe zwycięstwo. Bardzo liczę, że tak się nie stanie. Kasa może być pełna ale jak zaczniemy wydawać ją na ratowanie środowiska i ratowanie własnego zdrowia to bilans będzie ujemny. Są różne "fabryki" a ta jest z opóźnionym zapalnikiem jedna pomyłka i mamy Czarnobyl. Może się nic ie stanie ale jak zawsze tylko może. Gratuluje przy tej okazji lokalizacji. Bo chyba nie byłoby dyskusji gdyby umieszczono "fabrykę" w innym miejscu. A tak zastosowano przy budowie prostą manipulację ekonomiczną i szantaż, któremu ze względu na ciężką sytuacje ekonomiczną duża część ludzi uległa - bo musiała. Ciekawe ile będzie kosztował ten kompromis.

 
Portret użytkownika sys
 #

Edward, no cóż nie będę

Edward, no cóż nie będę polemizował z największym obrońcą tej inwestycji wśród pracowników, ale Ty i tak bezpośrednio nie będziesz przy tym pracować , chyba że za karę ;) A to czy Frant został z ręką w nocniku to jeszcze się okaże, ale może i lepiej mieć tam rękę niż głowę ...

ID, oczywiście nigdy nie zapomnę kto jest twórcą , ojcem takiej lokalizacji.

 
Portret użytkownika Liwko
 #

No to co chopaki, znaczynamy

No to co chopaki, znaczynamy od nowa wojenkę Trzcianecko-trzcianecką? O to wam chodzi? Jeszcze wam mało? Setki postów w temacie a wam jeszcze mało. Już zaczynało być spokojniej, ale komuś najwyraźniej na spokoju nie zależy. Weźcie się puknijcie w te wasze łepetyny!

 
 #

Sys uspokój się jak zaleca

Sys uspokój się jak zaleca Liwko,już wszystko powiedzieliśmy! Ale że głowa mu też tam wejdzie,to mnie zaskoczyłeś chyba,że ten nocnik dostał od ciebie,pokaźny ten nocnik miałeś!Liwko porównywaniem do "Czarnobylu" nie jest określeniem śmiesznym,co za brednie.Najzwyklejsze straszenie ludzi.

 
 #

"Zatrucia „pierwiastkami

"Zatrucia „pierwiastkami śmierci” Cynk występujących w zbyt dużych ilościach w organizmie może doprowadzić do zatrucia. Objawami zatrucia cynkiem jest: uszkodzenie błony śluzowej jamy nosowo – gardłowej i dolnych odcinków układu oddechowego oraz zmiany martwicze w ścianach żołądka, dwunastnicy i jelit. Charakterystyczną postacią ostrego zatrucia cynkiem jest „gorączka odlewników” – choroba zawodowa, która występuje u robotników zatrudnionych przy pracach z cynkiem ogrzewanym do temperatury zbliżonej do wrzenia."

"Cynkowanie przedmiotów stalowych
Cynkowanie ogniowe jest technologią znacznie zróżnicowaną w odniesieniu do poszczególnych rodzajów pokrywanych wyrobów, szczególnie dotyczy to sposobu przygotowania powierzchni przed zanurzeniem w kąpieli cynkowej oraz sposobu kształtowania grubości powłoki, ale parametry samego cynkowania pozostają takie same.
Przygotowanie powierzchni do cynkowania polega na mechanicznym i chemicznym usunięciu zanieczyszczeń. Usuwanie zgorzeliny i produktów korozji przeprowadza się przez trawienie w kwasach. Dokładne płukanie usuwa ślady kąpieli trawiących i osadów, które mogłyby wpłynąć na zwiększenie zużycia cynku i pogorszenia jakości powłoki. Następną operacją jest topnikowanie. Jako topnik stosuje się mieszaninę chlorku cynku z chlorkiem amonu, w metodzie mokrej proporcja wynosi 1 : 3, a w metodzie suchej chlorek amonu stanowi 15%.
Temperaturę kąpieli ciekłego cynku utrzymuje się w zakresie 440 ÷ 480°C, w jej składzie oprócz cynku występują zanieczyszczenia (Pb, Cd, Sn, Sb i Fe) pochodzące z cynkowanych wyrobów oraz celowo dodawane aluminium w ilości około 0,3% tylko przy suchej metodzie topnikowania. Obecność dodatku aluminium zmniejsza grubość nakładanych powłok, a także przeciwdziała utlenianiu cynku, nadaje powłokom połysk i gładkość oraz podnosi ich wytrzymałość na gięcie.
Czas zanurzenia cynkowanego przedmiotu w kąpieli jest zależny od jego masy i wynosi od kilku sekund do kilkunastu minut.
Najbardziej rozpowszechnione są powłoki o grubościach od 60 ÷ 120 μm. Warstwy o mniejszej grubości nakłada się na półwyroby w postaci blach i drutów, z powodu konieczności zachowania odpowiednich właściwości plastycznych. Cienkie taśmy stalowe przeznaczone do głębokiego tłoczenia pokrywa się warstwami o grubości od kilku do kilkunastu mikrometrów"

Nie wiem czy bezcelowe jest działanie przypominające, że trzeba coś monitorowac.

 
Portret użytkownika sys
 #

O Czarnobylu opowiada pewna

O Czarnobylu opowiada pewna książka dzięki której mogliśmy się dowiedzieć jak działały mechanizmy powstawania takich inwestycji, na progu prawa, poza lokalną społecznością, niby dla jej dobra, popierana niby przez wszystkich lecz tak naprawdę tylko przez lokalnych działaczy skupionych przy władzy...
...zaraz, zaraz! co to jest za genialna książka! PONADCZASOWA!;) Powstała w naszym mieście - ależ to wszystko przewrotne!
Książka która miała być przestrogą, wskazywać błędy, mądrą , ktoś wykorzystał jako podręcznik "władzo zrób to sama" ;)
Edward poczytaj;) wszak powinna być to Twoja lektura główna...

...a spokój to zaleć swoim kolegom , którzy do zbyt spokojnych nie należą...

-czy wiecie już co to za książka?;)

 
 #

Ślesicki wizjonerem?

"Gniazdo" Ślesickiego.

Czytałeś Edwardzie Nożycoręki (pozwolisz, że tak Cię będę zwał)?

A więc jak, czytałeś dzieło Ślesickiego?

 
 #

Panowie trochę nie na temat!

Panowie trochę nie na temat!

 
Portret użytkownika sys
 #

...nie czytał...

hahaha;)

 
 #

Edwardzie Nożycoręki.

Uspokoiłeś moje obawy co do tej kontrowersyjnej inwestycji.
Powiadają tu na forum, że pracujesz tamże.

Może powiesz nam czy ocynk idzie już na 100%?
Jeśli tak to rzeczywiście obawy były na wyrost.
Bo to i dymu z kominów mało i ruchu na drogach nie widać. A i na placu nie widać innej produkcji niż joskinowa.

Wiec jak tam jest Edwardzie Nożycoręki, ruch na 100%?

 
 #

Ale żeś wymyślił hahaha.

Ale żeś wymyślił hahaha.To widać aż z poznania hahaha.

 
Portret użytkownika sys
 #

andrzej wart poznania ;) ...

andrzej wart poznania ;)
... to jak? nadrobisz lekturę do... Andrzejek? ;)

 
 #

Tak czy siak widzę,że pomimo

Tak czy siak widzę,że pomimo antypatii do autora tej książki jesteście jego zagorzałymi czytelnikami,bynajmniej przyznaliście się,ale to żadna ujma.Czy czytałem pytasz niech, to będzie dla ciebie zagadka.Zeszliśmy z tematu jakby co sys.

 
 #

Odpowiedz Edwardzie

Odpowiedz Edwardzie Nożycoręki na moje pytania a wrócisz do tematu.
Do samego jego sedna.

 
 #

Andrzeju wnikliwy,które

Andrzeju wnikliwy,które pytanie bo było ich parę......i wyfrunęli chłopcy a tak chcieli rozmawiać.

 
 #

"Nie ma szans na budowę

"Nie ma szans na budowę elektrowni jądrowej w Gąskach k. Mielna (woj. zachodniopomorskie) - uważają wiceminister środowiska, poseł PO Stanisław Gawłowski i posłowie PiS Czesław Hoc i Stefan Strzałkowski. Jak tłumaczą, powodem jest negatywne nastawienie lokalnej społeczności do inwestycji.
- Nie ma w Polsce możliwości realizacji przedsięwzięć, dla których nie uda się uzyskać akceptacji społecznej, dlatego wydaje się, że szanse na lokalizację elektrowni jądrowej w Gąskach wynoszą zero - powiedział w sobotę na konferencji prasowej w urzędzie gminy Stanisław Gawłowski."

To tak a propos ocynkowni i otoczki w jakiej powstała.Z tego wynika, że Trzcianeckie władze miały własne ustawy, a ustawy, które respektuje wiceminister i poslowie "mieli w głębokim poważaniu". Możliwe,że sprawa budowy ocynkowni kiedys sie wyjaśni co?

Link do całego artykułu.

Elektrownia jądrowa w Gąskach? "Nie ma szans" - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 18.12.2011
http://www.tvn24.pl/-1,1728409,0,1,elektrownia-jadrowa-w-gaskach-nie-ma-...

 
Portret użytkownika sys
 #

Lukas9, popatrz na to z tej

Lukas9, popatrz na to z tej strony, że to co nie uda/udało się zrobić w innych miastach udało się w naszym mieście... prawie jestem z tego dumny...prawie...

 
 #

Wolałbym elektrownię niż tę

Wolałbym elektrownię niż tę "truciznę". Prawie ,to tak jak trochę w ciąży. Dumny z pracy nie z efektu.

 
Portret użytkownika sys
 #

Mam nadzieję, że wyczułeś u

Mam nadzieję, że wyczułeś u mnie "przekąs". ;)

 

Reklama

 

Subskrybuje zawartość
niedziela, 14 luty, 2016 - 10:54, Walentego, Cyryla, Metodego

Fotogaleria

trzcianka w obiektywie

Reklamy

Lokalne oferty

Kolacja Walentynkowa