Jesteś tutaj

Anonimowość w internecie czyli Tor Browser

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w pon., 26/03/2018 - 17:02

pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej, a także chroni dane użytkownika i gwarantuje mu pełną anonimowość.......

https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

12 marca - Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu https://www.dobreprogramy.pl/Dzien-Przeciwko-Cenzurze-Internetu-z-tymi-p...

Być może jakiś hamerykańska agencja podsłuchuje wejścia i wyjścia sieci cebulowej, ale to tylko teoria. W praktyce nawet FBI wciąż marzy by kontrolować ruch z sieci TOR czy też aktywność internautów w darknecie.

Kolego Szlachta, skoroś taki oczytany i doświadczony to wykaż się choć jednym przykładem np. jakiś wyrok związany z bezpośrednio siecią TOR?

Bo jak na razie siec TOR jest wciąż poza zasięgiem policji i sądownictwa.

Bitcoin to zupełnie inna bajka.

Twórca Silk Road został skazany. Każdy operujący exit node ryzykuje, bo róznie użytkownicy korzystają z tej sieci, i już nie jeden dostał wyrok mimo że to inni użyli ich node.  Anonimowość to mit. Zwolennicy TOR często używają platformę do nielegalnych działań, bo dlaczego chcą się kryć? Handel ludźmi, narkotyki i pedofilia. TOR daje im fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Po co nam TOR gdy FBI prowadziło największe fora/serwery pedofilskie i rozprzestrzeniało gigabajty chorych tematów niby przynęta, ale nie raz już za rączkę trzymali "terrorystę", dali mu niby bomby a potem złapali by uzasadnić pracę, jak strażak w lesie z zapałką.  Może gdybyś spędził parę minut w wyszukiwarce, sam byś znalazł odpowiedzi, ale jak chce propagować fikcję anonimowości w sieci, proszę bardzo.

 

Służby robią co mogą, łącznie z prowokacjami wewnątrz sieci ale... Do dziś TOR wciąż oferuje zadowalający stopnień anonimowości i wykorzystywany jest gównie NIE przez przestępców jak sugerujesz, a raczej przez dziennikarzy, społecznych działaczy, którzy boja się opresji rządzących.

W dużym skrócie: stworzony min. przez DARPA, a potem przez Electronic Frontier Foundation oraz obecnie przez fundacje Tor Projekt, TOR miał zapewnić wolność dostępu do informacji wszędzie tam, gdzie ta wolność jest tłamszona.

Dla przykładu od 4 lat rosyjski rząd oferuje prawie 4 mln rubli (w przeliczeniu 100 tys. dolarów) temu, kto wymyśli sposób na rozszyfrowanie danych przesyłanych za pośrednictwem sieci tor. A nie będzie to nie łatwe, ponieważ dane przesyłanie przez się są wielokrotnie szyfrowane i przesyłane przez szereg losowych serwerów na całym świecie.

Podsumowując: "Tor nie oferuje całkowitej anonimowości i przy założeniu dostępu do odpowiednio DUŻYCH środków technicznych możliwe jest wytropienie danego użytkownika tej sieci." Czyli w polskich realiach to wciąż najlepszy sposób, by być anonimowym w internetach.

 

Reklama