Jesteś tutaj

Remont na Cmetarzu.

Obrazek użytkownika Asbachlt
Wysłane przez Asbachlt w pon., 23/07/2018 - 11:31

To co się dzieje na Cmetarzu to jakaś kpina robota idzie bez ładu i składu do tego wiele nierówności i brak organizacji.Rownież dostrzeglem marnotrastwo!Pytam się w jakim celu zerwany został asfalt przed krzyżem skoro był w bardzo dobrym stanie??Widzę że trzeba każdy metr polbruku położyć  bo kazdy metr to kasa kasa.Żygać się chce jak widzi się tą zachlanność. 

Asbachlt co ty na to? My przestepcy powinnismy miec jedna cele w wiezniu.

Wlasnie poczytalem obiektywne artykuly na temat kupsia i nie tylko jak i komentarz  z2010 r w gazecie.pl forum jak to uklady i znajomosci kupsia oszukuja mieszkancow i ze bez zgody rady robi co chce... do tej pory nie wiedzialem ze ta nienawisc do kupsia przybiera takie wielkosci... 

Ale musial sie pocic zeby znalezc moj nr i cala noc nie spal bo o 5 nad ranem dreczyl mnie telefonem- ja wam wszystkim pokaze, nikt nie bedzie sie ze mnie nabijac, wszyscy beda siedziec a ja wybije zjadaczy chleba i zostane radnym- pewnie taki jest plan. Plan " remontu cmentarza"

Jeśli frant tak chce się tak bawić można mu przytoczyć ostatnie jego wypowiedzi np.

Jedno z nich.

Cytuje: "Domyślam się iż celowo napisałeś z błędami aby podkreślić bezsens wpisu. :-) Znaczy lepiej wydawać gminne pieniądze na utrzymywanie obiektów w których można spożyć jajeczko na śniadanie i zasponsorować sobie i współpracownikom wycieczkę, na przykład do Izraela... :-) lub wesprzeć wydanie książki kuzynostwu..."

Grono którzy mogą czuć się pokrzywdzeni przez franta może się powiększyć.

 

 

 

My przestepcy, kups jadl jajeczka, sponsorowal ksiazke kuzynostwa i kupywal wycieczki do izraela, to jest do scigania ale: odgrazanie sie sadem (oczywiscie bezpodstawne) nekanie ludzi telefonami nad ranem, oskarzanie o przestepstwo, no i brak obiektywizmu- to wszystko oczuwoscie jest zgodne z prawem , poza ostatnia pozycja. Widzisz bylem bardzo naiwny gdy z szacunkiem sie odnosilem, gdy grzecznie i kulturalnie pisalem- a tak jak i ty okazalem sie bandyta, wiec czegos tu nie rozumiem? Dlaczego osoba ktora mnie najpierw obraza, grozi mi sprawa za obraze jego osoby? Nie kumam tego.

Poza tym wiem czemu gdy i ty i ja napisalismy o sprawie luczaka to zenada.... bo ktos z luczakiem startowal z tego samego porozumienia. A wiesz czemu mnie wszystko dziwi? Bo nie znam osobiscie zadnego polityka w trzciance i kto jest z kim powiazany. Bip trzcianka i artykulu w gazetach pokazaly mi pewne dysfunkcje w naszej gminie. A teraz jak napisal frant posluguje sie socjotechnikami i jestem specjalista w manipulowaniu. To kolego asbachlt tez moge uznac za obrazliwe? Oskarzanie mnie o przynaleznosc do jakies czesci polityki i oskarzanie ze oczerniam innych by wybielic "swoich" ? To chyba tez jest obrazliwe gdy nie trzymam z zadna ze stron? Dlatego jesli frant chcesz wojowac po sadach to gratuluje. Zbieraj kase na zadosc uczynienie na fundacje, hm jeszcze nie wiem ktora czy na chore dzieci czy na schronisko. Jeszcze sie zastanowie.... 

 

 To odpowiedźź dla Jagibabu

             Nie mam ochoty odpowiadać ciągle na te same pytania. Może i nie przeczytałem ich z taką starannością jaką poświęciłeś na ich sformułowanie, gdyż aż tak to mnie nie bawi. Skupiam się na istotnych według mnie aspektach. I teraz też ograniczę się do jednego faktu. I to tylko dla zasady.

         Powtórzę więc: z tego co mi wiadomo Krzysztof Czarnecki nie jest właścicielem firmy Baheko. Swoje udziały przekazał córce. A co, miał je sprzedać? Komukolwiek by je sprzedał niczego by to prawdopodobnie nie zmieniło. Nie wnikam w zawiłości rodzinne, ale córka to nie ojciec. Niektórzy doskonale wiedzą, ze mną włącznie, żę życie córek bywa różne.... cokolwiek to znaczy. Tak więc formalnie i fizycznie nie jest właścicielem udziałów.

              Jeśli zaś przy zamówieniach są jakieś nieprawidłowości to od tego są odpowiednie służby. I dla mnie w tym momencie sprawa jest zakończona.

               Co się zaś tyczy głosowań, to przecież sensem mojego powątpiewania jest to, że nie zdarzyło się, aby jakaś uchwałą nie przeszła. Nie literalnie 100 % za czy przeciw, ale wszystko przechodziło bez, może nie tyle sprzeciwów co bez przeszkód. Jeśli jest jakaś uchwałą która nie przeszła, a burmistrz chciał aby przeszła to wlezę pod stół i zaszczekam.. Zabierając głos w dyskusjach wcale nie jestem do swoich racji przywiązany czy bezkrytycznie je głoszę. Nie lubię jak ktoś w zacietrzewieniu powtarzając ciągle te same argumenty i usiłuje wmówić mi to co widzę inaczej. I przechodzi do obrażania, ośmieszania, wyciągania jakichś szemranych argumentów osobistych. To wszystko już przeszedłem...

            Acha, gdy wspominasz o konkurencyjności to pewnie koszta transportu maszyn i ludzi, wożenie ich po całym powiecie nie wchodzą w Twoich wyliczeniach do kosztów mających wpływ na ofertę proponowaną inwestorowi.... Nie znam się na tym, lecz na chłopski rozum potrafię jeszcze kilka momentów znaleźć, w których lokalnej firmie łatwiej zaoferować niższą cenę inwestorowi ...

                 Następnym pojęciem, które mylisz jest Twój zarzut, że nie można zaatakować polityka z Trzcianki gdyż... tu patrz wywód nr 4 z twojego wpisu. Tu ci przypomnę, że w prokuraturze trzcianeckiej nie było jakichś specjalnych zmian i twoja uwaga jest cokolwiek na wyrost i gdybyś nie daj boże, miał rację dopiero robiłbyś w portki :-)

Okazuje się że wedlug franta córka może przestać być nagle rodziną haaa

 

"Komukolwiek by je sprzedał niczego by to prawdopodobnie nie zmieniło. Nie wnikam w zawiłości rodzinne, ale córka to nie ojciec. Niektórzy doskonale wiedzą, ze mną włącznie, żę życie córek bywa różne.."

Moum zdaniem ma to ogromne znaczenie!!Masz rację Kszemek frant wszystkich broni ze starej koalicji do ktorej nigdy sie nie dostal.Wczesniej był to Kukus Łuczak teraz Czarnecki przypadek???Co byś nie pisał konflikt interesów jest ewidentny i to bardzo ale bardzo nie podoba się lokalnej społeczności.Jestem przekonany że Czarnecki przy zbliżających wyborach samorządowych bardzo to odczuje.Jeszcze jedna uwaga frant ty sobie możesz kończyć twoja wiarygodność jest tu zerowa jak i argumenty  do tego jesteś sam z tą swoją wybujalą fantazją.

Po przeczytaniu powyższej dyskusji postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem  firmą Baheco. Wiosną postanowiłem utwardzić kawałek placu kostką betonową. Zwróciłem się o wycenę do Baheco, drugiej dużej firmy droowej w T-ce i jeszcze jednej firmy z poza naszego powiatu. Po kilku dniach niespodzianka. Wybrałem firmę z daleka, która jest tańsza o 20% od Baheco. Tej samej Baheco, która wygrywa przetargi '' bo jest najtańsza''. 

Burmistrz Czarnecki często mówi o wspieraniu lokalnych firm. Ja też wspieram lokalne firmy, ale wydaję ciężko zarobione pieniądze, to nie chcę przepłacać.

A co do Burmistrza, to chyba się zagalopował w wspieraniu lokalnej firmy. Pięć lat temu  głosowałem na Czarneckiego. Pomyślałem - co z tego , że to z PIS. Lokalny przedsiębiorca, umie zarządzać firmą, to i o gminę zadba. Od ponad roku bardziej zacząłem interesować się tym, co dzieje się w ratuszu. Dzisiaj zagłosuję na każdego innego,  byle nie na Czarneckiego. Przekonał mnie sam KCZ mówiąc na jednej z sesji, że dobrze mu się współpracuje m.in. z radnym Łuczakiem. Przypomnę - radny Łuczak jest przestępcą skazanym prawomocnym wyrokiem za wyłudzenie ubezpieczenia. Byle przedsiębiorca startujący w niektórych przetargach musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności, a my mamy skazańca w RM i burmistrza, któremu dobrze współpracuje się z przestępcą gdybym nie zobaczył , to nie uwierzyłbym. 

W tym roku też pójdę na wybory i nie dam się kupić cukierkami, huśtawkami, ławeczkami, polbrukami...

NIe chcę takiego burmistrza !!!!

 

Poniżej pozwolę sobie przekleić artykuł z fan page https://www.facebook.com/trzcianeckaulica/ ponieważ artykuły na Facebooku nie są indeksowane przez wyszukiwarki (np. Google czy Bing), a moim zdaniem fajnie by takie niezależne opinie trafiły do jak największej liczby mieszkańców:

"Pytacie się, …ale o co chodzi z tą rozbudową cmentarza w Trzciance? Próbujemy wyjaśnić.

1. Cel rozbudowy cmentarza wydawał się oczywisty. Sygnalizowano brak miejsc na nowe pochówki. Zdaniem poprzedniego burmistrza potrzebnych jest 200 takich miejsc. 200 miejsc rocznie.

2. Burmistrz sporządził a Rada Miejska uchwaliła stosowny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (Uchwała NR XIX/149/16 RADY MIEJSKIEJ TRZCIANKI z dnia 4 lutego 2016 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Trzcianki w rejonie ulicy Wspólnej - rozbudowa cmentarza komunalnego)

3. Burmistrz przygotował uchwałę w sprawie rozszerzenia cmentarza komunalnego, którą Rada Miejska przyjęła (Uchwała Nr XXII/179/16 Rady Miejskiej Trzcianki z dnia 28 kwietnia 2016 r.)
Zaczęła się realizacja inwestycji.
Na rozbudowę cmentarza potrzebne było ok. 1,5 mln zł. Przy okazji rozbudowy postanowiono wykonać inne prace na cmentarzu: ogrodzenie, oświetlenie, ścieżkę z kostki betonowej.

4. Analiza przepisów prawa budowlanego wskazuje, że zgodnie z przepisami prawa budowlanego burmistrz powinien wystąpić do starosty o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę (rozbudowę) cmentarza.

Czy cmentarz jest obiektem budowlanym?
Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie należy sięgnąć do prawa budowlanego.
Ilekroć w prawie budowlanym jest mowa o obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć budynek, budowlę bądź obiekt małej architektury (art. 3 pkt 1) prawa budowlanego, dalej pb).
Natomiast kiedy mówimy o budowli - należy przez to rozumieć każdy obiekt budowlany niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury.
W prawie budowlanym literalnie wymienione są m.in. takie budowle jak m.in. „obiekty sportowe, cmentarze, pomniki”, (art. 3 pkt 3) pb).
Z powyższego wynika, że cmentarz jest obiektem budowlanym; rodzajem budowli (wymienionej wprost w art. 3 pkt 3) prawa budowlanego.
Czy rozbudowa cmentarza wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę?
Ilekroć w ustawie prawo budowlane jest mowa o budowie - należy przez to rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także rozbudowę obiektu budowlanego; (art. 3 pkt 6) pb)
W prawie budowlanym zdefiniowano pojęcie robót budowlanych, (art. 3 pkt 7) pb).
Definicja robót budowlanych obejmuje swoim zakresem budowę a więc także rozbudowę obiektu budowlanego.
Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych opisane jest w rozdziale 4 prawa budowlanego.
Postępując zgodne z prawem roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę (art. 28 ust. 1 pb).
Od powyższego wymogu istnieje szereg zwolnień.
Budowy i roboty budowlane niewymagające pozwolenia na budowę wymieniono w art. 29. pb.
Budowa i rozbudowa cmentarzy nie jest wymieniona w art. 29, ustawy prawo budowlane.
Jeśli zatem rozpoczęcie robót budowlanych polegających na rozbudowie cmentarza nie jest zwolnione z obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę to w sposób oczywisty rozbudowa cmentarza wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

5. Formalnie rzecz biorąc wybudowaliśmy sobie chodniki, oświetlenie, ławki i punkty czerpania wody.
Nie rozbudowaliśmy cmentarza, bo w myśl prawa budowlanego nie rozpoczęliśmy takiej rozbudowy.
Jak wynika z analizy przepisów prawa budowlanego, przed przystąpieniem do rozbudowy cmentarza należy uzyskać wymagane pozwolenie.
Tego nie zrobiono. Dlaczego?

PODSUMOWUJĄC:

Wydano 1,5 mln zł z budżetu gminy na rozbudowę cmentarza komunalnego w Trzciance, która miała na celu uzyskanie nowych miejsc pochówków. Nie było pozwolenia, więc z formalnego punktu widzenia nie było rozbudowy.
Po zakończeniu wszystkich robót i odbiorze przez nadzór budowlany, gmina otrzymałaby pozwolenie na użytkowanie rozbudowanej części cmentarza komunalnego.
Dzisiaj nie mamy informacji o posiadaniu przez Gminę Trzcianka pozwolenia na użytkowanie rozbudowanej części cmentarza.
Jakże więc realizować na tym terenie pochówki?

Wydano 1,5 mln zł na nowe ogrodzenie, oświetlenie i ścieżkę z kostki betonowej, czyli na prace, które nie były sednem realizacji uchwały.
Nie to było celem, celem była rozbudowa cmentarza dla zapewnienia bezpiecznej ilości miejsc pochówku.

#namarginesie
Uwielbiamy zadziwienie pana Witolda Putyrskiego, obecnie zastępcy burmistrza. Człowiek odpowiedzialny za przygotowanie inwestycji w gminie w poprzedniej kadencji, opowiada dzisiaj w telewizji Asta, że miejsca pochówku są, bo przecież dokonywane są ekshumacje. Mamy rozumieć, że kiedy przygotowywał inwestycje 3 lata temu ekshumacji na cmentarzu w Trzciance nie było…

Gmina Trzcianka pozyskała teren pod rozbudowę cmentarza od Lasów Państwowych na mocy porozumienia.
Może zapewnienie nowych miejsc pochówku to niejedyny (i nie najważniejszy) argument za rozszerzeniem cmentarza na terenie wskazanym w planie miejscowym? "

Strony

 

Reklama