Jesteś tutaj

Centrum Integracji Społecznej

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w śr., 25/01/2017 - 14:26
Centrum Integracji Społecznej

"We wtorek, 24 stycznia br., w sali sesyjnej trzcianeckiego Ratusza odbyło się spotkanie z projektantami budynku Centrum Integracji Społecznej, który ma stanąć w miejscu byłego kościoła ewangelickiego na Placu Pocztowym, w ramach rewitalizacji centrum miasta."

Pytanie tylko... co mieszkańcy Trzcianki sądzą o tym projekcie?

Zdjęcie wraz z cytatem pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka

Wszystko fajnie. Przydałoby się na pewno dobre centrum kultury.

Pytanie tylko, czy pod tym budynkiem będzie parking podziemny przynajmniej na 40 aut?
Czy zostanie wszystko "przepchane" tak jak z Galerią Abita - że nadzór budowy nie chciał wydać zezwolenia na otwarcie ponieważ nie spełniono wymogu parkingowego, nagle "niewiadomo" z jakich przyczyn zmieniono zdanie (kasa?, kasa?, kasa?).
Przy tego typu inwestycjach jednym z wymogów jest parking, na który tutaj brak miejsca, więc zostanie jedynie podziemny. Koszt wykonania takiego parkingu jest taki jak całej inwestycji naziemnej :)

Wg tego co slyszałem z ust Burmistrza to parking ma byc na obecnym targowisku. W 2 czesci tego Targowiska. Ale swego czasu byl rozwazany Parking Podziemny w miejscu obecnego targowiska, ale ta koncepcja poki co jest nie aktualna. A parking pod planowanym budynkiem na placu pocztowym to poki co nierealne. Oby zrobili w koncu porzadnie ta rewitalizacje Placu pocztowego - oszczedzajac przy tym drzewa, ktore obecnie sa na placu.

40 podziemnych miejsc parkingowych ? Sławek, o czym Ty marzysz... ;)))

Osobiście mam podobne wrażenie jak substytuty, bo ktoś niezbyt dokładnie tę wizualizację wykonał. Chciałbym zobaczyć to wszystko z szerszej perspektywy, żeby wiedzieć jak się to wszystko komponuje z budynkami itd.... bo szczerze?

Jakoś nie mam ochoty krzyknąć z zachwytu na ten widok, ale może to wina właśnie złej wizualizacji...

"W Poznaniu podpisano wniosek o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zagospodarowanie Placu Pocztowego wraz z utworzeniem Centrum Integracji Społecznej oraz zagospodarowanie terenu Targowiska Miejskiego wraz z terenami przyległymi..." Cytat pochodzi z https://www.facebook.com/pg/GminaTrzcianka/photos/?tab=album&album_id=24...

Wiadomo że rewitalizacja Placu Pocztowego jest potrzebna ale teraz kiedy wiemy że ludzie toną w błocie nie mogąc dotrzeć do swoich posesji jest to inwestycja tak potrzebna i niezbędna ?Co jest ważniejsze dla burmistrza jego wlasne ego czy prawdziwe problemy mieszkańców?Bardzo dziwna strategia rozwoju miasta ale co się nie robi przed wyborami.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance w partnerstwie z gminą Trzcianka ogłasza nabór ofert kierowany do Podmiotów Ekonomii Społecznej  na projekty inicjatyw do realizacji w Centrum Integracji Społecznej
Ideą powstania Centrum Integracji Społecznej jest stymulowanie rozwoju lokalnej społeczności poprzez wspieranie oddolnych inicjatyw i projektów, zmierzających do aktywizacji i integracji różnych grup społecznych, w tym szczególnie osób zagrożonych wykluczeniem.
Celem naboru jest stworzenie kompleksowej oferty inicjatyw, na rok 2021, o charakterze społecznym, kulturalnym, edukacyjnym i integracyjnym, skierowanych do różnych grup społecznych i wiekowych. Proponowane inicjatywy winny uwzględniać przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, aktywizację społeczną poprzez rozwój różnorodnych usług społecznych.
Podmioty Ekonomii Społecznej, których oferty inicjatyw społecznych zostaną wyłonione w naborze na rok 2021, otrzymają niezależny dostęp do przestrzeni biurowych zorganizowanych w formule open-space w budynku Centrum Integracji Społecznej oraz możliwość wykorzystania do realizacji proponowanych działań części wspólnych obiektu, zgodnie z harmonogramem uzgadnianym z zarządcą CIS. Działalność zakwalifikowanych PES będzie corocznie ewaluowana z możliwością przedłużenia na kolejne roczne okresy, natomiast w przypadku zwolnienia przestrzeni nastąpi ogłoszenie nowego naboru...

Pełna treść ogłoszenia: http://trzcianka.pl/sites/default/files/attachment/ogloszenie_o_naborze.pdf

 

Strony

 

Reklama