Jesteś tutaj

Dlaczego powinieneś jeździć rowerem

Skoda

Aby być zdrowym i sprawnym, musisz być aktywny fizycznie. Regularna aktywność fizyczna może pomóc w ochronie przed poważnymi chorobami, takimi jak otyłość, choroby serca, nowotwory, choroby psychiczne, cukrzyca i artretyzm.

Aby być zdrowym i sprawnym, musisz być aktywny fizycznie. Regularna aktywność fizyczna może pomóc w ochronie przed poważnymi chorobami, takimi jak otyłość, choroby serca, nowotwory, choroby psychiczne, cukrzyca i artretyzm. Regularne jazda na rowerze jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych związanych z siedzącym trybem życia.

 

Jazda na rowerze jest zdrowym, średnio intensywnym ćwiczeniem, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku, od małych dzieci po starszych dorosłych. Jest także zabawna, tania i korzystna dla środowiska.

 

Jazda do pracy lub na zakupy jest jednym z najbardziej efektywnych pod względem czasu sposobów łączenia regularnych ćwiczeń z codzienną rutyną. Szacuje się, że miliard ludzi jeździ codziennie na rowerach – w celu przemieszczenia się z punktu A do punktu B, dla rekreacji lub dla sportu.

 

Jazda na rowerze dla zdrowia i kondycji

Dwie do czterech godzin tygodniowo wystarczą, aby osiągnąć poprawę kondycji i zdrowia. Jazda na rowerze to:

Średnia intensywność ćwiczenia- powoduje mniejsze obciążenie i urazy niż większość innych sportów.

Dobry trening mięśniowy - jazda na rowerze wykorzystuje wszystkie główne grupy mięśni podczas pedałowania.

Łatwość - w przeciwieństwie do innych sportów, jazda na rowerze nie wymaga wysokich umiejętności fizycznych. Większość ludzi wie, jak jeździć na rowerze, a gdy raz się tego nauczysz, nie zapominasz.

Dobre dla siły i wytrzymałości - jazda na rowerze zwiększa wytrzymałość, siłę i wydolność aerobową.

Tak intensywne, jak tylko chcesz - jazda na rowerze może odbywać się z bardzo małą intensywnością, na początku, ale można ją stopniowo zwiększać do wymagającego wysiłku fizycznego.

Świetny sposób na trenowanie kondycji – adrenalina, jaką można uzyskać po zjeżdżaniu ze wzniesień i przebywaniu na świeżym powietrzu, sprawia, że częściej jeździsz regularnie, w porównaniu z innymi zajęciami fizycznymi, które trzymają cię w domu lub wymagają specjalnych czasów lub miejsc.

Wydajność czasowa - jako środek transportu, rower zastępuje siedzący tryb życia spędzany na prowadzeniu pojazdów mechanicznych lub korzystanie z tramwajów, pociągów lub autobusów.

 

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnej jazdy na rowerze

 

Jazda na rowerze to głównie aktywność aerobowa, co oznacza, że twoje serce, naczynia krwionośne i płuca są ćwiczone. Oddychasz głębiej, pocisz się i doświadczasz wzrostu temperatury ciała, co poprawia twój ogólny poziom sprawności.

 

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnej jazdy na rowerze obejmują:

 

zwiększoną sprawność sercowo-naczyniowa

zwiększoną siła i elastyczność mięśni

poprawioną mobilność stawów

obniżony poziom stresu

poprawioną postawa i koordynacja

wzmocnione kości

zmniejszone poziomy tkanki tłuszczowej

zapobieganie chorobom lub zarządzanie nimi

zmniejszenie lęku i depresji.

 

Rzeczy do zapamiętania

 

Jazda na rowerze może pomóc w ochronie przed poważnymi chorobami, takimi jak udar, zawał serca, niektóre nowotwory, depresja, cukrzyca, otyłość i artretyzm. Jest zdrowa, zabawna i może mieć niską intensywność, nadaje się dla wszystkich grup wiekowych. Jazda na rowerze jest łatwa do zmieszczenia w codziennej rutynie – możesz jeździć do sklepów, parku, szkoły lub pracy.

Jeśli jeszcze nie masz roweru, koniecznie odwiedź sklep Skoda Centrum Poznań pod adresem www.skoda.centrumpoznan.pl, zakładkę ‘rowery i akcesoria’ i wybierz model najbardziej odpowiadający twoim potrzebom.

 

Reklama