Jesteś tutaj

Bronisław Komorowski ostro potępia blokowanie sejmu

Obrazek użytkownika Batman
Wysłane przez Batman w pon., 02/01/2017 - 10:30

Bronisław Komorowski ostro potępia blokowanie sejmu przez PO oraz Nowoczesną.

https://www.youtube.com/watch?v=bmvSC7cOI2g

 

HJE, HJE :)

Tyle, że krytyka blokowania sejmu odbywała się przy istniejących innych zabezpieczeniach demokracji. Chociażby Trybunał Konstytucyjny czy niezależny Prokurator Generalny. Teraz sytuacja jest zdecydowanie inna i wygląda raczej na desperacką próbę przeciwstawienia się likwidowania demokratycznych zasad, gdy nie maj już praktycznie innych możliwości

Przecież widać, że film jest sprzed iluś lat. Komorowski jest z 10 lat młodszy. Wstawianie tego filmu z opisem, że Komorowski potępia obecny protest P.O. i Nowoczesnej to manipulacja. Jest to podane w oderwaniu od faktycznego kontekstu - nie wiemy, o jaką konkretnie sytuację wtedy chodziło, ale na pewno nie chodziło o dzisiejszy protest w Sejmie, gdzie wszystkie inne formy nie były skuteczne i pozostała tylko okupacja.

Wypowiedź b.prezydenta Bronisława Komorowskiego w zamieszczonym materiale video tyczyła się protestów przed Sejmem zdaje się z 2012 r.Wtedy Pis i ich zwolennicy protestowali przeciwko podnoszeniu wieku erytalnego.Tylko że w tamtym czasie rządzący nie ograniczali prawa głosu posłom opozycji wykluczając z obrad Sejmu bezpostawnie jednego z nich.Nie wspomnę  o ograniczaniu i funkcjonowaniu mediow w sejmie.Nie legalne uchwalanie budżetu w sali kolumnowej.Dlatego w pełni popieram protest w Sejmie.Nie można pozwalać na dewastacje fundamentów państwa.

Acha to znaczy że jest remis i można było przejść do kontynuowania porządku obrad jak by nic się nie stało.Wg.mnie to jest chore tym bardziej że robią to teraz ludzie którzy zapowiadali w kampanii wyborczej zupełnie odmienne standardy gdy dojdą do władzy. A co widzimy nienawiść i zemstę.Nie dziwię się że europoseł Pis-u Ujazdowski wystąpił z tej partii.

Strony

 

Reklama