Jesteś tutaj

Burzenie mauzoleum

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pt., 08/09/2017 - 12:46
Burzenie pomnika, mauzoleum w Trzciance

Burmistrz Trzcianki... jak powiedział, tak zrobił... jakieś komentarze?

Burmistrz to burmistrz. Ma swój, pro pisowy elektorat więc nie powinien stracić, co innego były tow. Edward. Jego raczej popiera całkiem inna grupa, której niekoniecznie muszą się te, a także inne działania podobać a zwłaszcza dziwna metamorfoza harcerza. To miał być komentarz do postu "ciekawe czy w najbliższych....". Wpisywane z telefonu i zapisało się gdzie indziej.

Skany dokumentów z 1945 roku dotyczące mauzoleum. Oryginały dokumentów przechowywane są w Archiwum Akt Nowych w Warszawie

 

Zespół: 2/579/0 Biuro Prezydialne Krajowej Rady Narodowej w Warszawie Seria: 1.16 Sekretariat Prezydenta (sygn. 795 - 822) Jednostka: 811

Otrzymałem prośbę o bardziej czytelne pliki.

Poniżej skany w wyższej rozdzielczości.

akt erekcyjny mauzoleum trzcianka

akt erekcyjny mauzoleum

strona 5 aktu erekcyjnego

strona 6 aktu erekcyjnego Trzcianka

strona 7 aktu erekcyjnego Trzcianka

strona 8 aktu erekcyjnego Trzcianka

Do sprawy w komunikacie odniosła się ambasada Rosji, która podkreśliła, że "8 września br. władze polskie przystąpiły do likwidacji mauzoleum na zbiorowym grobie żołnierzy Armii Czerwonej w Trzciance. Ambasada Rosji w Polsce wyraża w związku z tym stanowczy protest https://poznan.onet.pl/protest-ambasady-rosji-ws-wyburzenia-mauzoleum-zo...

Oczywiście dziś władze Trzcianki były nieuchwytne.

Pierwsze zdanie oświadczenia i dwa błędy/kłamstwa. To nie władze polskie przystapiły do rozbiórki, tylko samorządowe władze Trzcianki i nie na zbiorowym grobie żołnierzy, bo to wykluczyły badania georadarem i punktowe odwierty przeprowadzone przez licencjonowaną firmę. Po prostu strona rosyjska nie przyjęła tego do wiadomości i dzisiaj wali protestem. Jak znam życie zdanie o nieuchwytności władz Trzcianki polega na tym, że pracownik PAP zadzwonił na numer urzędu i dowiedział się że nikt z burmistrzów nie przebywa w swoim biurze. To rzeczywiście "skandal". A na koniec powtórzę co napisałem przy okazji innego wątku - nienawiść do PiS-u odbiera co niektórym rozum. 

http://www.asta24.pl/2016/12/06/nie-ma-szczatkow-pod-mauzoleum/

Było wiele sposobów żeby załatwić to w bardziej cywilizowany sposób ale nie  całkowicie zburzyć.W niczym dziś się nie różnimy od tych na kresach którzy dewastacją nasze miejsce pamięci poległych żołnierzy.Samo to jest już powodem do przenoszenia takich przybydków w inne miejsce.

Jestem ciekaw co powie pan profesor, gdy w najbliższych dniach rosyjskie władze samorządowe przeprowadzą swoje badania georadarem i zlikwidują polskie cmentarze i pomniki np. w Katyniu lub Smoleńsku?

Tak sobie myślę, że takim georadarem i odwiertami to można sobie szukać "złotego" pociągu a nie ciał pogrzebanych w ziemi ponad 70 lat temu.

Strony

 

Reklama