Jesteś tutaj

człowiek z czerwonym krzesłem

Obrazek użytkownika greg.p
Wysłane przez greg.p w pon., 15/08/2016 - 14:00

Ponieważ zmuszony byłem usunąć moją video-relację z wizyty Królowej Elżbiety II, pozwalam sobie przypomnieć tutaj, na łamach Trzcianka.info, mój pierwszy filmik zrobiony w Trzciance zatytułowany "Człowiek z czerwonym krzesłem" - filmik ma, zdaje się  już dzisiaj, walor historyczny. 

            Cieszy mnie, i mam nadzieję iż to właściciel tego forum usunął ten filmik.

              Jego pierwsze ujęcia są może i zabawne, niestety późniejsze sekwencje są nie do przyjęcia. W wyśmiewaniu konieczny jest pewien umiar i wyczucie taktu czego moim zdaniem brakuje w usuniętym filmiku i szczycenie się jego nakręceniem jest ciut wątpliwe.

Czy zastanowiłeś się "co autor miał na myśli" tworząc tego typu film? Zamiast krytykować możne zapytaj, co artysta chciał nam powiedzieć...

W XIX wieku ukształtowany został także swoisty "mit artysty", który - choć w lekko przekształconych formach - wciąż oddziałuje. Według tego mitu artysta to kreator (bo tworzy), prorok (bo widzi "więcej", zapowiada przyszłość), rewolucjonista (bo zmienia świat). Tym samym została zmieniona definicja sztuk plastycznych. Sztuka nie jest już tylko sferą naocznego piękna i tworzenia dekoracyjnych obiektów. Artysta więc już nie jest rzemieślnikiem, który ma stworzyć "ładny przedmiot", cieszący oczy mieszczanina. Dzieło sztuki ma zgłębiać to, co jest "naprawdę", pokazywać świat "prawdziwy"...

Cytat pochodzi z bardzo ciekawego artykułu w wyborcza.pl, którego lekturę gorąco polecam ;)

Kto jaj kto ale ty frant  w Trzciance jesteś ostatni który mógłby zwracać uwagę komuś biorąc pod uwagę co żeś sam odpiepszał jakiś czas temu na lokalnych forach internetowych.Zdaje się że też w sądzie wylądowaleś za swoje popisy znalazł się krytyk z bożej łaski.

               Niewiele mnie obchodzi co autor miał na myśli tworząc swoje dzieło. Ważne jak ja je odbieram i dlatego napisałem o nawet sympatycznych pierwszych ujęciach tego filmiku. Później było już gorzej.

                  Moim zdaniem rani on uczucia religijne wielu osób. Błazenada z symboli religijnych to pomysł głupi i wręcz kretyński. Dotyczy również, jak się można domyślać z tytułu i chyba zamierzonego podobieństwa stroju, królowej brytyjskiej, której pastisz zapewne nie spodobałby się. Mimo, że ma poczucie humoru. Ona nie ośmiesza żadnych religii, jest głową kościoła i szanuje inności.

            Tak więc uważam ten filmik za objaw złego wychowania, braku poszanowania pewnych wartości.

                Acha i jeszcze dodam, że nie widzę w nim nic artystycznego…

są ok. :) Jak już wcześniej ktoś przyznał jesteś delikatnie mówiąc zacofany... bowiem: Performance (z ang. 'przedstawienie, wykonanie') – sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest ciało performera w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń. Artysta występujący przed publicznością jest zarówno twórcą, jak i materią sztuki.

Dziwi mnie ,że bywając w Biblotece Publicznej nie natrafiłeś na „Miasteczko, czyli piosenki trzcianeckie”

No tak ale ty nie jesteś ,, nasz ". od zawsze. Przykleiłeś się do swojej ,, muzy" i krytykujesz innych. A co ona na to ?

A teraz krótki przegląd abyś mógł zaznajomić się z naszym mieszkańcem aktualnie mieszkającym w Anglii:

Oficjana strona Trzcianki: http://www2.trzcianka.pl:81/pl/index.php/aktualnoci/2371-miasteczko-czyl...

Jak widać Greg jest bardziej znany niż twoja rowerowa muza.

Wydaj z rana głos pseudoekologu :)

                       Brak Ci merytorycznych argumentów to wchodzisz na prywatne podwórko....

                      Ty, który żyjesz na koszt swoich dzieci i nie potrafisz nawet być ochroniarzem gdyż wywalili cię z Brico, który zasłaniasz się pieniędzmi swojego ojca gdy za dużo napisałeś swego czasu, w końcu Ty który dostałeś nożem za końskie zaloty i płakałeś przed policją że Cię pobiła kobieta ....

                No tak ale tobie wolno gdyż urodziłeś się w Trzciance...

Ngdy nie pracowałem w Brico.

Sprawdzić z czego ,żyję możesz w Urzędzie Skarbowym w Czarnkowie.

Rzetelność Gawrycha felietonisty w Tygodniku Noteckim

Dostałem nożem od kobiety jakiej sąd za tą napaść zasądził 3 lata więzienia - wiem,że to Twoja bardzo dobra znajoma,jak i twojej rodziny. Swój do swego ciągnie :) =

dobrze ż go z Tygodnika Noteckiego wywalili-wstyd tylko przynosił.

Ach te sklepy otwierane o 13:00 . w PRLu.Twoje dzieje. Pamiętasz jeszcze swoją teściową?

Jesteś śmiesznym człowieczkiem. I tylko twoja służba wojskowa w Pile skazała nas na twoje tu istnienie

.Ach co to był za  bal jak poznałeś żonę :) Studniówka , żołnierze, PRL- lotka....

Ta co mnie zatakowała też tam była...

Sąsiedzi pamiętają jak to z tobą Mariuszku bywało.

A byłbym zapomniał. Byłeś ławnikiem sądowym. Zasiadłeś choć raz na tej ławie ?

Zaniki pamięci to przykra dolegliwość, na którą cierpi sporo ludzi. Najczęściej przychodzi z wiekiem. U Ciebie to raczej inna przyczyna... Niestety skutek ten sam.

Człowiekowi w biedzie trzeba pomóc. Tak więc... Widywałem Cię w mundurku ochroniarza w Brico. Jeśli Twój pracodawca nie chce Ci uznać tego za pracę (potrafię go zrozumieć...) to zaświadczę o tym.

Strony

 

Reklama