Jesteś tutaj

Fajnie, że ...

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w czw., 29/09/2016 - 19:35

Maciej Maleńczuk "Fajnie"

dla mnie jest OK. NIe do końca wierzę że pamięta co napisał, ale ogólnie jego twórczość uważam za trafnie oddającą naszą rzeczywistość.

Maciek bardziej świadom jest co robi nawet gdy jest pod wpływem jak rząd PiS-u na trzeźwo.Nigdy nie ukrywałem moich antypati do pisu komentując często ich działania.Ale  to co teraz się dzieje nawet ja nienadążam relacjonować bo tyle tego.Jedno jest pewne jeżeli Polacy nie odsuną PiS-u w drodze referendum od władzy to może się dla nas źle skończyć.Wchodzimy na drogę państwa z pod znaku sierpa i młota.

Czy były prokurator z czasów PZPR Stanisław Puotrowicz próbuje zastraszyć prezesa TK Pana Andrzeja Rzeplinskiegiego? 

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-rzeplins...

I co Pan poseł Piotrowicz miałby do powiedzenia w tej sprawie bo dla mnie sprawa jest jasna.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-nominacja-corki-posla-pis-budzi-watpl...

No i ciąg dalszy dobrej zmiany.

http://m.wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,106542,20767481,awans-siostry-min...

Z przerażeniem czytam takie posty. Widać w nich jak te kilka milionów ma skrzywioną wiedzę o trójpodziale władzy. TK jest od tego, by niemożliwe były ustawy i w ogóle prawo niezgodne z Konstytucją. Niezależnie od tego co w Konstytucji jest zapisane. Jeżeli dwie trzecie Sejmu uchwali, że koza to zwierzę święte i zapisze to w Konstytucji, to TK będzie odrzucał wszystkie ustawy, które stoją z tym zapisem w sprzeczności. W kompletnym oderwaniu od tego od tego, co sami sędziowie TK o kozach myślą. Po co to wszystko chyba nie muszę ci tłumaczyć. Mamy Konstytucję, której nikt nie zmienił. Mamy ustawy PiSowskie, które są z nią niezgodne. Jedyne co może zrobić TK i tego pilnuje Rzepliński to stwierdzić tę niezgodność. W Konstytucji stoi również, że ich zdanie jest ostateczne i nie można z nim dyskutować. Jedyną możliwością prawną zmiany tego stanu rzeczy jest zmiana Konstytucji. Trzeba do tego jednak większości a takiej Kaczyński nie ma. Łamie więc prawo, swoim bolszewickim zwyczajem oskarżając Rzeplińskiego o niecne intencje. Rzepliński nic innego nie może robić, niż to co robi teraz. Dla mnie to bohater, który przeciwstawił się bolszewickiemu kurduplowi. Kiedyś będziemy czytać o nim w książkach. Odejdzie kurdupel, odejdą w wstydzie jego kundle, wróci normalność.
Czytaj. Jeżeli nic z tego nie zrozumiesz, przeczytaj jeszcze raz. http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20627565,byly-prezes-tk-jerzy-...

Ubolewam, że nie rozdzierałeś szat, kiedy Platforma Obywatelska w 2015 roku złamała Konstytucję, wybierając 5 sędziów zamiast trzech.Nie poleciałeś do Brukseli i nie wyrywałeś włosów w obronie demokracji.Nie powiadomiłeś świata o obrzydliwym działaniu PO. Nie szalałeś na bolszewickich i lewackich wiecach, kiedy Platforma Obywatelska podniosła Polakom wiek emerytalny, którego tysiące już nie doczekały, a Trybunał Konstytucyjnie posłusznie to zatwierdził. A teraz wszystko trzeba odkręcać. Niepotrzebnie sędzia Rzepliński wdał się w politykę. Gazeta Wyborcza - Ozjasza Szechtera - nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem informacji. To raczej sfrustrowana garstka przegranych, której Polacy odebrali wpływy. Przejrzyj na oczy, sailor.

Powiedz mi Tom czym się różni Jaruzelski od Kaczyńskiego a PiS od PZPR?Moim zdaniem oni wszyscy mają że sobą wiele wspólnego.Podniesienie wieku emerytalnego czy wybranie nie zgodnie z konstytucją dwóch sędziów do TK przez PO nie upoważnia PiS do łamania prawa i zamachu stanu czy rewolucji w Państwie.Pis to nie cały naród a tylko naród może coś grzebać w konstytucji a na to sam PiS nie ma przyzwolenia bezwzględu jakie mają poparcie.Kto tak na prawdę korzysta z tej psełdo-dobrej zmianie  w Polsce nawet w Trzciance wiesz Tom?Nie długo szykują się podwyżki gazu,prądu a to dopiero poczatek i biedny lud znowu będzie cierpiał bo kolesi z pisu i z ich nadania to na pewno nie będzie dotyczyło sam to na własnych kościach poczujesz Tom.I na koniec możesz mi coś wyjaśnić Tom ja nie byłem w szeregach ostatniej władzy a nie popieram PiS to też należę do "sekty"? Wybacz ale osmieszasz się.

Jeżeli, ty, Asbachlt, nie widzisz różnicy między Jaruzelskim a Kaczyńskim i między PiS a PZPR to już totalna porażka. Twoja osobista i edukacyjna. To nie ma już o czym z Tobą rozmawiać. Żyjesz w innym świecie. Daj Boże, zdrowo, długo i szczęśliwie. Ale podam tylko jedną różnicę: Jaruzelski został powołany przez Moskwę, a Kaczyńskiego i PiS wybrano w demokratycznych wyborach przez wolnych obywateli Polski.Kumasz?

                 Wydaje mi się, iż mało istotne jest kto powołał Trybunał Konstytucyjny. Skutecznie działał przez sporo lat i nikomu nie przyszło do głowy kwestionować jego wyroów. PIS upodabnia się do PZPR poprzez decyzje swoich przywódców oraz sposób postępowania. Takie porównania zapewne bolą, lecz fakty są niepodważalne.   

 

                   Jeśli kogoś zgwałcili to nie znaczy, że już wszscy też go mogą gwałcić...

               Swoją drogą to J. Kaczyński został wybrany na posła. Jest też szefem PIS wybranym w demokratycznych wyborach i tego nikt nie kwestionuje. Co innego bulwersuje. Jego decydujący wpływ na to co dzieje się w sejmie i w rządzie. Dlatego to przypomina czas miniony... Swoją drogą W. Jaruzelski też został wybrany w demokratycznie ustanowionych regułach gry wyborczej czy to się komuś podoba czy też nie... Tom, coś słabo znasz historię Polski...

Strony

 

Reklama