Jesteś tutaj

Hejt ... ku przestrodze

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w wt., 03/01/2017 - 12:54

Michał Karmowski prowadzący w serwisie YouTube kanał poświęcony kulturystyce spędził 10 miesięcy szukając osoby, która w internecie obraziła jego rodzinę...

To chyba dobry przykład na to, że warto przed napisaniem czegokolwiek w internecie zastanowić się dwa razy!

Zgodnie z polskim prawem:

Usługodawca świadczący usługi drogą elektroniczną polegające na bezpłatnym udostępnianiu możliwości korzystania z internetu i utworzonego przez niego portalu dyskusyjnego nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych, o których mowa w art. 12-14 ustawy z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Przypominam także, że każdy użytkownik serwisu trzcianka.info dobrowolnie akceptuje regulamin serwisu który w punktach mówi:

  • 9. Informacje, komentarze i opinie umieszczone w tym serwisie oraz forum są własnością ich twórców i tylko oni są za nie odpowiedzialni. Serwis trzcianka.info nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tematów i komentarzy.
  • 10. Zabrania się podczas komentowania wyrażania się w sposób wulgarny, nieetyczny. Nie używaj słów wulgarnych i nie obrażaj innych Użytkowników forum. Dopuszczamy ironię, ale wszystko ma swoje granice.

I tutaj – wyprzedzając Pana kolejne pytanie:

Z art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną można pośrednio wywieść obowiązek usuwania treści bezprawnych, których autorami są użytkownicy. Administrator powinien uniemożliwić dostęp do takich treści, jak tylko dowie się o ich bezprawności, czy to po otrzymaniu wiarygodnej informacji lub wezwania, czy to jeśli wiedzę taką poweźmie we własnym zakresie. Trzeba podkreślić, że administrator serwisu internetowego nie ma obowiązku sprawdzania treści "społecznościowych" (art. 15 ustawy).

PS. W Pańskim przypadku, osoba pokrzywdzona poprosiła o pozostawienie dowodu (Pańskiego wpisu) na stronie.

Z poważaniem administrator serwisu trzcianka.info

W moim przypadku? hm.... Jakoś dziwnie spokojny jestem. Chodziło mi o wpisy obrażające mnie, głównie Toma i Asbachlta ... no i oczywiście Tomasza Jurczyka.

Następne hm.... Mój wpis zniknął, co się stało?

Wyrok z sierpnia tego roku? Pan Gawrych to kolejny "społecznik" zaraz po Panu Łuczaku który po sądowym wyroku zamiast zapaść się pod ziemie ze wstydu, wciąż aktywnie udziela się w imieniu mieszkańców na sesjach rady miejskiej i nie tylko. Brak słów!

Mialem nie komentować ale chce tylko powiedzieć że tacy ludzie jak Gawrych czy Łuczak co zauważył 1974 nigdy nie powinni być osobami zaufania publicznego.A jeżeli pomijając tego co zrobili starają się nadal  o jakieś funkcje publiczne  to moim zdaniem mają w glebokim powazaniu opinie publiczną.

Strony

 

Reklama