Jesteś tutaj

Hybrydy a jak

Obrazek użytkownika Małszyk
Wysłane przez Małszyk w pon., 06/06/2022 - 10:31

Panele fotowoltaiczne PV i ewentualnie turbiny wiatrowe w miejscach korzystnych, interes z np Hiszpanami i nadprodukcja prądu z nich na pędzeniu bimbru z buraków cukrowych lub tłoczenie z rzepaku oleju jako bak do silników wolnoobrotowych z prądnicą na dni w których nie świeci słońce lub odpalamy agregaty prądotwórcze w chwili większego zapotrzebowanie na prąd żeby elektrownia węglowa nie pracowała na maxa gdy tyle prądu nie potrzebujemy a są takie momenty gdy produkuje nadstan prądu gdyż potrzebuje czasu by się mogło rozpalić i wygasić palenisko i wszystko to pobudza naszą a nie obcą gospodarkę. Cena oscyluje wokół 2 zł za litr paliwa.

Ale ja tylko chce wprowadzić zaszeregowanie wg ABC na stanowiskach państwowych i poprawę systemu socjalnego żeby zarobki eurokołchoz wzrastały na poziom krajów tzw starej unii i nie trzeba było rywalizować z np tańszymi Ukraińcami a to wprowadzić to ile czasu zajmie tydzień góra miesiąc. A reszta to yyyhhhh.

Słusznie taryfy dynamiczne na prąd nawet za darmo na pewno znaleźli by się chętni np emeryt dostaje 2000 zł i Ja.

Do paliw spalanych (holzgaz, olej z rzepaku, % z buraków cukrowych i wodoru które to pobudza naszą gospodarkę) w okresie max pik poboru prądu święta Sylwester do mix silniki magazyn (agregat prądotwórczy) spalający ww. wspomagających PV i wiatraki, wiem to trzeba chcieć wprowadzić... Widzicie to?

 

 

Reklama