Jesteś tutaj

Ile kosztuje nas program 500+

Obrazek użytkownika sailor
Wysłane przez sailor w czw., 30/03/2017 - 13:09

Ponoć sporo rodaków cieszy się z programu 500+ i chętnie z niego korzysta bo... państwo daje. Postanowiłem policzyć ile tak naprawdę kosztuje nas samych ten program.

Rocznie na ten cel państwo wydaje ponad 22 miliardy złotych, czyli miesięcznie około 1,8 miliarda. W Polsce pracuje około 16 milionów ludzi. Czyli każdy pracujący obywatel miesięcznie przeznacza na ten program około 112zł. Załóżmy że średnio pracujemy około 40 lat, to wydamy w tym czasie na ten cel 53 760zł! Czyli mamusia z tatusiem na ten cel wyda już 107 520zł!

A ile dostaną w zamian? Przy pierwszym dziecku 0 (no chyba że bieda. A jeżeli pracują to też się dokładają!). CZYLI SĄ W PLECY 107 000zł!!!!! Przy drugim to zależy po ilu latach się urodziło po pierwszym. Załóżmy że 5 lat później, więc będą dostawać pieniążki przez 13 lat, czyli dostaną 78 000zł. SĄ W PLECY PRAWIE 30 000zł!!! Czyli dopiero przy trzecim dziecku wychodzą na ten słynny plus i to z zastrzeżeniem, że okresy między urodzinami nie będą zbyt długie, inaczej znowu dupa. Tak właśnie państwo nas doi i oni (PiS) doskonale sobie z tego zdają sprawę. Kupili głupi lud ich własnymi pieniędzmi.

Lepiej niech rząd nic nie daje. Nie? To wtedy darłbyś papę, że nic nie daje. Chcecie ludziom obrzydzić udaną inicjatywę rządu. Może niech zwracają pieniądze do puszki KODu, PO lub Nowoczesnej. Nie możecie przeboleć,że władzy coś się udało zrobić dla obywateli. W tym rzecz.

Ja uprawiam żałosną propagandę? Żałosną propagandą jest właśnie program 500+. Jeszcze raz ci powtórzę, rząd żeby dał, musi najpierw komuś zabrać i to właśnie przedstawia powyższy przykład. RZĄD NIE MA ŻADNYCH WŁASNYCH PIENIĘDZY! Ja rozumiem że socjalistyczna partia pisiorków musiała czymś KUPIĆ część elektoratu i padło na 500+. Łatwo im to przyszło, bo to nie ich tylko nasze własne pieniądze. No i oczywiście wszystkim po równo, jak za komuny. Tak właśnie działają komuszki. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez całe swoje zawodowe życie, zazwyczaj zapłacimy więcej na ten program niż zyskamy. Wszak nie każdy ma, może mieć więcej dzieci, a armia dodatkowych urzędników też swoje kosztuje.

Powiedz mi Tom, jesteś prawicowcem czy lewakiem?

Tu widać jak pis dba o naprawdę potrzebujące rodziny.

http://finanse.wp.pl/kat,1042387,title,Resort-rodziny-wstrzymal-podwyzke...

 

 

Powoływanie się na artykuł sponsorowany przez koncerny farmaceutyczne jest w tym przypadku niefartem. Szczególnie że jest to artykuł z 2015r...Jak widzisz do dnia dzisiejszego nic w tej sprawie się nie zmieniło, co wcale nie oznacza że tak będzie...jeżeli będą zmiany to takie które uderzą nie w pacjenta lecz w koncerny farmaceutyczne, których polska służba zdrowia stała się zakładnikiem...jeszcze gdy pani Kopacz była MZ.

powołujesz się na historyczne relacje (ten z poczatku 2016r,- mocno sie przeterminował) - jak wspomniałem do tej pory nie nastapiła żadna zmiana, więc nie bij piany...chyba ze masz udziały w którymś z koncernów farmaceutycznych - to cię usprawiedliwia:)...

 

Jasne, przecież tam wszystko było idealnie. Tylko dlaczego przegrali wybory? Myślałem, że PiSowi przypisano już wszystkie zbrodnie. A tu patrz. Znalazłeś nowy pretekst, żeby uderzyć i oskarżyć. I nieważne, że projekty miały uzdrowić sytuacę w handlu lekami i ich składnikami. Nikt z pacjentów nie zapłaci astronomicznych kwot, bo będą to leki refundowane. Ale okazja się znalazła, aby dokopać. Nakrzyczeć. A przecież to za rządów PO wprowadzano drastyczne podwyżki i karygodne regulacje we wszystkich dziedzinach.  Wtedy siedziałeś cicho. Ale wszystko wskazuje, że niedługo Platforma Obywatelska wróci do władzy. I wtedy będzie jak było. Czyli - idealnie. Bo nie chodzi o dobro ogółu, tylko żeby rządzili "nasi". 

powołujesz się na historyczne relacje (ten z poczatku 2016r,- mocno sie przeterminował) - jak wspomniałem do tej pory nie nastapiła żadna zmiana, więc nie bij piany...chyba ze masz udziały w którymś z koncernów farmaceutycznych - to cię usprawiedliwia:)...

Strony

 

Reklama