Jesteś tutaj

Koryto Plus

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w śr., 22/03/2017 - 21:05
koryto

Pozwólcie że posłużę się cytatem "PiS postanowił uruchomić program #KorytoPlus i wręczyć politykom ogromne podwyżki, a tymczasem emeryci otrzymają najniższą podwyżkę od 10 lat!"

Czekam teraz na brawurową szarże obrońców partii rządzącej. Bardzo jestem ciekaw jak usprawiedliwicie taką sytuacje, prezydent państwa mniej ważny od premiera ? Co z emeryturami aż tak niska była inflacja w tym roku czy może życie pod rządami PiSu tak bardzo potaniało?

A opiekunom osob starszych obiecywali podwyzke Specjalnego Zasilku Opiekunczego z 520 zl obecnie do wysokosci Zasilku opiekunow Dzieci. A jest nadal tak jak jest - czyli glodowe 520 zl i z zastrzezeniem, iz nie mozna miec innych dochodow.  A rok opieki liczy sie jak pol roku.

A obiecywali emerytom podwyzki, darmowe leki a mamy to co mamy....

OTO TZW DOBRA ZMIANA WG PIS.

Niby magister politologii, a nie wie w jakim celu są formułowane obietnice wyborcze:) Możesz przypomnieć, czy była mowa o konkretnym terminie wywiązania się z tych obietnic?
 
A obiecywali też obniżkę wieku emerytalnego, 500 +. Nie zdążył sie jeszcze uformować nowy rząd, a już podniosło sie larum o niedotrzymywaniu obietnicy.Oczywiście zaraz przytoczysz kontrargument, że 500+ ale nie od pierwszego dziecka. Z oczywistych racji ani obniżka wieku emerytalnego, ani 500+ nie leżą póki co w kręgu twoich zainteresowań. Uwierz jednak, że dla wielu rodzin te 500+ nawet od drugiego dziecka wzwyż to już jest coś. Zawsze lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. A szczególnie dla rodzin wielodzietnych to już nie taki zwykły przysłowiowy wróbel.Na pewno bardziej cenią tę zmianę, niż podwyższenie stawki VAT na artykuły dziecięce z 8 na 23%.
A propos obietnic: wykorzystałeś już milion obiecany przez Wałęsę?
A miała być druga Japonia, ba ! -  druga Irlandia! Miały być autostrady oddane do użytku na Euro 2012, a po ulicach mieli jeździć pijani kierowcy rozjeżdżający zakonnice w ciąży...
OTO DOBRE ZMIANY!

"nie wie w jakim celu są formułowane obietnice" ... no w jakim? W celu oszustwa.

"lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" ... a co z moim gołębiem? Obiecali - oszukali.

"milion obiecany przez Wałęsę" ... Chyba tak znasz obietnice pisu jak obietnice z historii - czyli wcale, po łebkach, coś słyszałeś ale bije w innym kościele etc. Wałęsa obiecywał 100 milionów - nie milion. I po starych pieniądzach. I chodziło o sprywatyzowanie (przejęcie) majątku państwowego a nie gotówke. I przypominam że prezydent to nie premier - miał plan którego nie wykonano. No i to tyle.

 

Reklama