Jesteś tutaj

Mirosław Kędziora

Obrazek użytkownika Rezmar
Wysłane przez Rezmar w pon., 30/01/2017 - 20:39

Warto może raz na jakiś czas wspomnieć kim był Mirosław Kędziora.?Młodzi pewno nie pamiętaja, a starsi mieszkańcy może coś tam trochę kojarzą.Pilot łodźi w klasach ON-550 i S-550 zawodnik Posnanii Poznań.Młody utalentowany dobrze zapowiadający się motorowodniak,czterokrotny wicemistrz Polski.Zginął tragicznie 23 września 2001 roku podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Trzciance mając zaledwie 31 lat.Mąż i ojciec dwóch córek.Rok po śmierci odbył się nawet Memoriał Mirosława Kędziory w ramach Mistrzostw Europy Trzcianka 2002.Kto wie ile takich memoriałów się odbyło?Tak właściwie sporty motorowe od tamtej pory znikły z Jeziora Sarcz, a zaplecze mamy chyba lepsze jak kiedyś i jest czym się  pochwalić.powstało stowarzyszenie które promuje turystykę wodną ,ale kto pamięta o Kędziorze?

Poniekąd wywołałeś mnie do tablicy...

Napiszę tak:

W 2007 roku, czyli zaledwie 6 lat od tragicznej śmierci Mirosława Kędziory-Klub Sportowy „Posnania” obchodził 100-lecie istnienia. Z racji tego faktu Posnania zorganizowała:
- spotkanie pokoleniowe i mecz towarzyski byłych zawodników sekcji piłki ręcznej,

- Regaty o Puchar Prezesa KS Posnania w żeglarstwie,

- Puchar Europy Weteranów i Otwarte Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie,

- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzików i Weteranów, Mistrzostwa Polski Łodzi Smoczych,

- Memoriał im. Bogusława Pawlaczyka w rugby,

- Memoriał im. Andrzeja Kulczaka w kajakarstwie,

- Motorowodne Mistrzostwa Europy, - Międzynarodowy Mityng Pływacki,

- Ogólnopolski Turniej Skrzatów.

Kto wówczas w Posnani pamiętał o tragicznie zmarłym kilka lat wcześniej motorowodniaku?
http://www.trz.pl/motorowodne/foto/ni16/103-0375_IMG.jpg
Czy zatem ma być nam wstyd, tu w Trzciance, że nie pamiętamy tamtej tragedii ?

... Organizatorem motorowodnych zawodów sportowych był KSM Trzcianka z bardzo utytułowanym już zawodnikiem Sebastianem Kęcińskim, który do dziś istnieje, nawet bym powiedział ma się świetnie a dzięki sponsorom - rozwija się co będziemy mogli zauważyć już w tym sezonie na naszym Sarczu - pojawi się nowa łódź z nowym pilotem Michałem Poźniakiem.... Często przy okazji treningów odwiedza nasze tereny najbardziej utytułowany zawodnik w Polsce, Mistrz Świata — Henryk Synoradzki i przeprowadza tu treningi.

Dlaczego nie odbywają się już zawody? - Bo chodzi o dosyć duże pieniądze... Nie ulega wątpliwości. 

Nowo powstałe stowarzyszenie, Rezmar (Baza PCT) tak jak zauważyłeś - ma za zadanie promować turystykę , bardziej walory turystyczne Trzcianki...i szczerze mówiąc nie pamięta Mirosława Kędziorę... za to pamięta Jerzego Pachołka, który był wodniakiem oraz uprawiał z pasją turystykę karawaningową , pamięta Jerzego Herbę -wspaniałego człowieka, dzięki któremu wielu mieszkańców Trzcianki mogło w masowy i zorganizowany sposób spędzić ferie zimowe na zakopiańskiej Harendzie... a osobiście jeszcze pamiętam, kto był patronem pierwszych turniejów fanów clubów Lecha Poznań ... był nim Maciej "Blago" Błażewicz - trzcianecki WF-ista, mój kolega ze szkoły, który wraz z dwoma kolegami zginął tragicznie w wypadku w Niemczech...

Nie mniej dziękuję za przypomnienie tej tragicznej karty w historii miasta, która przypomina że nie ma sportów bezpiecznych. 

 

Reklama