Jesteś tutaj

Nie karm trolla!

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

źródło cytatu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Do walki ze zjawiskiem trolli na forum musi zaangażować się cała społeczność forum, bo tylko od Was zależy czy uda nam się ją wyeliminować. Jeden, dwóch czy nawet 100 adminów sobie z tym nie poradzi. Trzcianka.info to serwis społecznościowy i tylko od lokalnej społeczności zależy to jak będzie wyglądał.

Internetowy Troll
Internetowy Troll

Internetowy Troll

Najskuteczniejszą obroną przed trollowaniem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia.O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie, ale ... Kasowanie cudzych wiadomości wywołuje konflikt, gdyż jest powodem oskarżenia o cenzurowanie wypowiedzi i jest dodatkowym argumentem do podtrzymania konfliktu.

PS. Apel ten jest reakcją na obecny, ogólny poziom dyskusji oraz powrotem lokalnych hejterów na nasze forum piszących z wielu kont i dyskutujących samych ze sobą ...

Adminie - piszesz coś takiego:
"Apel ten jest reakcją na obecny, ogólny poziom dyskusji oraz powrotem lokalnych hejterów na nasze forum piszących z wielu kont i dyskutujących samych ze sobą ..."

Rozumiem, że masz dowody na to, że są osoby piszące z wielu kont jednocześnie.
Zatem co Cię powstrzymuje, żeby zrobić z tym porządek? Procedura powinna być dość prosta:
- publiczne wskazanie, które to konta (nicki) są ze soba powiązane
- ich usunięcie 
Szybkie i proste działanie, ku przestrodze innych.

Chyba, że takich zachowań udowodnić nie umiesz, a opierasz się na insynuacjach forumowiczów.
Wtedy mocno Cię to kompromituje i tracisz jakąkolwiek wiarygodność.

To jedyne niezależne forum -media, gdzie każdy może się wypowiadać. Ale, żeby zabierać głos trzeba jeszcze mieć coś do powiedzenia. Czasami nie brakuje emocji, ale nikt nikomu nie zabrania założenia nowego tematy czy wątku, aby uprawiać lżejszą polemikę. Tak naprawdę chodzi o prezentację różnych opinii czy poglądów i tutaj nie ma ograniczeń, za co należy podziękować Adminowi.

Zaraz, zaraz - Admin chlasnął swoim  komunikatem po gębie "niegrzecznych", w domyśle Franta i mnie, a teraz jak proszę o dowody i poddaję się wyrokowi to piszesz "nie czepiajcie się admina"?!

Czyli o to chodziło, żeby zdyskredytować opinie inne, niż Wasze? Bo to, że admin Wam sprzyja, jest oczywiste.

A no mają wspólnego gekko bo jest takie przysłowie"Krowa która najwiecej raczy najmniej mleka daje"Nie zdziwiłbym się że piszesz np.ze swojego drugiego mieszkanka z Oś. Słowackiego.Ale mało ważne jedno jest pewne że frant w tej materii powinien z gębą cicho siedzieć.

Strony

 

Reklama