Jesteś tutaj

A to Polska właśnie...

Obrazek użytkownika Frant
Wysłane przez Frant w ndz., 02/10/2016 - 10:41

                    Poczynania z Trybunałem Konstytucyjnym są spowodowane licznymi ustawami niezgodnymi z konstytucją.Nie trzeba być prawnikiem aby to dostrzec. Rządzący też doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przecież nie wprowadzili by żadnej z ustaw takich jak dla przykładu 500+ gdyby nie sparaliżowany TK. Tyle tylko, że i reszta społeczeństwa też doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Podobają się niektóre poczynania w sprawie sądów, prokuratorów, budowie mieszkań, zmian emerytalnych, a najbardziej 500+. Sporo ludzi ma gdzieś fakt łamania konstytucji, gdy skutkiem tego dostaje sporą kaskę na dzieci, ma nadzieję, że sprawy sądowe będą się szybciej rozstrzygały, że sędziowie i prokuratorzy przestają być „świętymi krowami”, że drobnym przedsiębiorcom żyje się łatwiej. To swoista i bardzo polska postawa…

                   Jestem zdecydowanie za przestrzeganiem Konstytucji i sprawę z TK uważam za skandaliczną. Również z „aborcją” PIS zdecydowanie przeholował. Czym to się skończy? „Szara masa” słucha tego wszystkiego, podział zdaje się coraz wyraźniejszy, lecz słupki poparcia dla PIS nie maleją… Rozumie to ktoś jeszcze? Agresja w społeczeństwie coraz większa…

                    Bezczelność niektórych polityków twierdzących, że demonstracje w demokracji są dozwolone i ludzie mogą sobie demonstrować… Ma to świadczyć właśnie o demokracji w Polsce… Mnie to przeraża…

                 Oby wojna lub coś podobnego do niej, do której może dojść i której w końcu można się spodziewać obserwując wydarzenia i ich dynamikę, ograniczyła się tylko do Warszawy i okolic. Tam są najważniejsze urzędy i tam decydują się losy naszego kraju. Wszelkie nawoływania do porozumienia obecnie nie trafiają na podatny grunt, zresztą zbyt wiele ich nie ma…

Czas zadumy, zgoda, tylko spróbuj FRANT wyjaśnić ten polski „fenomen”: co partia to inaczej się „zadumia”, często w skrajnie odmienny sposób..ile w końcu jest „Marszów Niepodległości” w Warszawie? Chyba z pięć, każdy ma na czole niby te same patriotyczne a jakże, wzniosłe hasła a pozabijaliby się nawzajem!!!! Czy my, Polacy jesteśmy tacy bezwolni, że dajemy się w tak oczywisty sposób manipulować? Nie to efekt lenistwa umysłowego, pincet+ to coś!! Reszta spraw nieistotna …Tak wielu twierdzi, że to jest najważniejsze, reszta, a niech się tam w Warszawie pozabijają.. byle ja miałbym spokój i te pincet+ Dlatego zbyt wielu nie ma ochoty zauważać, że aktualnie rządzą Polską wspomniani w tytule postu!!!! Na tym forum :http://trzcianka.info/forum/czy-nikt-nie-zauwa%C5%BCa-%C5%BCe-polsk%C4%8...!!!!!!

Nawet z Trzcianki, za namową jakiegoś agitatora Maćka, pewnie pojadą jacyś,tam, hm, "patrioci", w większości nie wiedzący o co chodzi ale uważają, że jak jest szansa na zadymę ..to jedziemy.....a co! Coś trzeba robić, co, nie!! Jak usłyszałem niedawno, na Kościuszki, przy monopolowym.....:( szczególnie jak fundują wypad do stolicy....)

Fenomen to raczej nie jest. Moim zdaniem to efekt zgody władzy na niekoniecznie poprawne działania wszelkich grup mających w nazwie czy w domyśle: narodowy , patriotyzm, nacjonalizm ....
Czy się pozabijają.... nie wiem, oby nie. Najprawdopodobniej krew się jednak dzisiaj poleje. Ile jej będzie? Dobre pytanie....

Frant: "Sporo ludzi ma gdzieś fakt łamania konstytucji, gdy skutkiem tego dostaje sporą kaskę na dzieci, ma nadzieję, że sprawy sądowe będą się szybciej rozstrzygały, że sędziowie i prokuratorzy przestają być „świętymi krowami”, że drobnym przedsiębiorcom żyje się łatwiej. "

Że co proszę? łatwiej? kiedy Frant ? Od roku sytuacja drobnych przedsiębiorców po zmianie nie zmieniła się wcale ...przepraszam, być może zmieniła się tylko dla tych którzy tą zmianę tworzyli...

Od kwietnia pobieram 500+ i już muszę je wydać nie na dzieci ale płacąc choćby wyższe ubezpieczenia OC... a propozycje podwyżek idą znacznie dalej. 

Zwiększa się akcyza na auta sprowadzane zza granicy, do absurdalnych rozmiarów za auta zwyczajne , proste i całkiem w dobrym stanie za to np. luxusowe BMW, Mercedesa czy Audi kupisz taniej o kilkadziesiąt tysięcy ... Powiedz czy to dobra zmiana dla przedsiębiorców naszych czy dla ... Niemieckich? 

Teraz drobny przedsiębiorca będzie miał problem kupić 10 letnie Doblo ... "Audik - prawie nówka" to sfera marzeń...

...

O tym, że mają łatwiej mówią sami przedsiębiorcy, przynajmniej ci, z którymi rozmawiałem. Jak jest naprawdę? Nie wiem.
500 + to wielka zgrywa, za którą zapłacimy wszyscy. Ty przynajmniej dostajesz te 500, co mają powiedzieć ci, co odczuwają skutki?
Ilość złomu samochodowego sprowadzanego wzrosła właśnie przez 500. Auta stały się bardziej dostępne dla liczniejszego grona zwolenników motoryzacji. Podobnie więcej był wczasowiczów nad morzem...
Lista powodów do narzekania rośnie lawinowo....
Osobiście oczekuję ustawy przedłużającej kadencję parlamentu i prezydenta o jakieś 10 lat. Wolą większości sejmowej wybranej przez naród...
No ewentualnie ustanowienie dożywotnich apanaży dla wybranych parlamentarzystów. A co, jak szaleć to szaleć. Wcześniejsza próba ustanowienia takowych rent nie powidła się, teraz nic już nie stoi na przeszkodzie...
Jakimś tam trybunałem konstytucyjnym nie trzeba się oczywiście przejmować. ..

Ha pamiętasz sys jak dyskutowaliśmy  o 500+? Wiedziałem że prędzej czy później ludzie zwrócą te pieniądze z nawiązką.A dobra zmiana raczej jest dobra ale tylko dla niektórych przedsiębiorców którzy popierają taką formę Rozdawnictwa(patrz  do jakich rozmiarów rozrósł się polbrukowy interes w Trzciance)Wspominasz o akcyzie nie długo będzie tak jak za komuny czym starszy samochód tym droższy.Oni liczą że ludzie przez to będą kupować nowe samochody tak sobie myślę że ktoś tam u góry na łby się zamienił już nie będę kończył jakie łby.

Wreszcie pierwszy rząd PiS pomyslał o zwykłych ludziach. Przez 26 lat elitarni złodzieje okradali Polskę. Teraz coś skapnie na obywateli. Dlaczego nie szydzicie z Niemców, Anglków, Francuzów czy Norwegów, że rujnują budżety krajowe, dając ogromne zasiłki rodzinne? Wiecie dobrze, że 500 + to pierwszy krok do poprawy socjalnej społeczeństwa. Trzeba być wyjątkowym łotrem, żeby szydzić z tego projektu. Po francie-Gawrychu nic dobrego nie oczekuję, ale Aschbalt, który zna realia?

Tylko odpowiem w dwóch trzech  zdaniach..Żadną sztuką jest rozdawać nie swoje pieniądze.A zachód stać na takie Rozdawnictwo bo pracowali na taki system 50 lat i nie mieli komuny w przeciwieństwie do nas.

Strony

 

Reklama