Jesteś tutaj

TVP1 Alarm! o byłym burmistrzu Trzcianki

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 30/09/2019 - 20:34

Alarm!” w TVP1 to interwencje i dziennikarskie śledztwa. Sprawy ważne, ciekawe i skryte dotąd przed oczami opinii publicznej, a do tego historie osób interesujących, choć nie do końca wszystkim znanych. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie ludziom potrzebna jest pomoc...

"W "Alarmie!" ujawniamy kolejne miejsca, w których ludzie związani z Platforma Obywatelska mieli oczerniać politycznych konkurentów... "

Reportaż własnie "leciał" w TVP1 :)

https://www.facebook.com/alarmtvp1/videos/2450200185261401/?t=9

PS. Reportaż dostępny jest już on-line: https://vod.tvp.pl/video/alarm,30092019,44327209

"Czy nieuczciwie atakując polityka można odwrócić wynik wyborów? Przeciwnicy byłego burmistrza Trzcianki stworzyli profil internetowy, na którym go ośmieszano. Następnie usiłowano stworzyć wrażenie że burmistrz bierze łapówki. W okresie kampanii wyborczej oskarżenia zaczęli powtarzać parlamentarzyści PO. – Czynnie się włączyli w niszczenie człowieka – ocenił sam zainteresowany. W efekcie burmistrz minimalną różnicą przegrał wybory. Trzcianka to nie jedyne miasto, w którym dochodziło do podobnych sytuacji..."

https://www.tvp.info/44632747/alarm-farmy-nienawisci-nie-tylko-w-inowroc...

Nikt z was tego nie skomentuje?

absloutnie nie tylko nie rozumiem dlaczego  rok po wyborach poruszasz ten temat,   mieszkańcy Trzcianki wybrali burmistrza i z jego działności będa go rozliczać. Jeżeli sytuacja o której piszesz dot. b.burmistrza rzeczywiście miała miejsce  dlaczego nie złożył w sądzie pozwu o obrone dóbr osobistych a jeżeli tego nie zrobił to nie miał mocnych  argumentów.   

Inwestycja w nowy plac pocztowy, po co. To tak jak pierwsze w rzędzie muzeum. Nie było na co rozdysponować kasiorki, wydać w lepszy sposób.

Jak można stracić coś, czego się nie ma? Kupione zaufanie społeczne? Czy dziennikarze TVP1 porozmawiali z mieszkańcami lub zagłębili się głębiej w ten temat? Raczej nie! Czyżby to była jakaś telewizyjna manipulacja przedwyborcza przygotowana na polityczne zamówienie? To na takie rzeczy idą nasze pieniądze z abonamentu RTV?

Co do nowego burmistrza to on raczej nie ma zbyt dużego pola do popisu. Jego poprzednik zaplanował sporo (betonowych) inwestycji na parę lat naprzód i wydał na to już olbrzymie pieniądze. Gdyby z inwestycji teraz zrezygnować, miasto straciłoby m.in. sporo dotacji. Natomiast ... Może powinniśmy zapytać publicznie, co stało się z 20 milionami z obligacji sprzedanych przez byłego burmistrza a z których środki miały być przeznaczone na budowę pływalni?

Kolejna sprawa — Przekształcenie placu Pocztowego

Pozwolę sobie przypomnieć: Obietnice wyborcze (program) Krzysztofa Czarneckiego (przyszłego burmistrza) opublikowane były w 2010 roku na stronie http://samorzadni.netau.net/
Obecnie, dostępne są już tylko na stronie archiwalnej https://web.archive.org/web/20110514211619/http://samorzadni.netau.net/1...
Niestety, po wyborach w Maju 2011 ta strona była edytowana (zmieniona), bo w oryginalnym programie była wzmianka o:

"5. Budowa nowego budynku Urzędu Miejskiego — przyjaznego dla osób niepełnosprawnych, w miejscu PKS z jednoczesnym przeniesieniem dworca PKS naprzeciw dworca PKP (wykupienie od PKP i jego odnowa — dworzec wizytówką Trzcianki)"

Powyższy cytat to właśnie piąty punkt programu K. W. Czarneckiego.

Teraz już domyślacie się skąd takie ciśnienie na inwestycje na placu Pocztowym?

I na zakończenie moje prywatne przemyślenia. Czy chcemy tego, czy nie? Pan Czarnecki swoimi (przemyślanymi, brukarskimi) działaniami zapisał się już na kartach historii naszego miasteczka. I mam prywatną cichą, prywatną nadzieję, że wyborcy poznali się już na tym Panu i jego polityczna kariera skończyła się już tu i teraz.

 

Reklama