Jesteś tutaj

Wieża ratownicza nad jeziorem Sarcz

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w sob., 22/10/2016 - 06:33
wieża ratownicza

Trzcianeckie Anioły (Drużyna WOPR MDK "Anioły") zgłosiły inicjatywę ustawienia na Trzcianeckich plażach wieży ratowniczych rodem ze słonecznej Kalifornii z plaż w Los Angeles. Jak wam się podoba ten pomysł?

Dla mnie jest OK :)  Jest to niebanalne wyłamanie spośród "nudnych" stanowisk ratowniczych. Przede wszystkim budka ta, z tego co wiem, będzie wielofunkcyjna.  Bo i półeczki (częściowo widoczne na załączonej wyżej grafice) na sprzęt czy książki, bo szafki depozytowe. Komfortowe warunki dyżuru niezależnie od pogody. 

czy Wy tak na poważnie z tą wieżą ? 

przecież to gniot!

popatrzcie na plażę i wyobraźcie sobie wybudowanie na niej tej budki a potem zadajcie pytanie gdzie jest plaża ?

nie wiem czy ktos mocno pompuje ego pana radnego czy pompuje je sobie sam ale pod koniec kadencji na pewno będzie większe niż wszystkie wieże w Los Angeles! 

Słyszałem że ma to kosztować kilkadziesiąt tysięcy za sztukę! i to po to by na niej zasiadł młody ratownik bezposrednio zaangażowany w obserwację piersi koleżanki! Czy też tego nie widzicie?

Jednak o tą inwestycję będę jakoś negatywnie spokojny! Dostanie.

Jak nie dostanie to będzie ciągle szarpał na sesjach burmistrza. A tak będzie tylko szarpał od święta.

Plusem będzie to, że będzie można się tam zwyczajnie odsikać. Bo wiadomo, że w godnych warukach tego zrobić nad jeziorami się nie da bo nie ma gdzie.

Więc moja propozycja - budka ratownicza, poniżej WC z półką na książki. Posiedzieć będzie można i poczytać. Jak będzie WiFi i gniazdko to i wakacje jakoś się przeżyje.

Burmistrzu oszczędź!  

"Z przykrością zawiadamiamy wszystkich sympatyków WOPR "Anioły", że nasza wieża ratownicza, która miała powstać na Starej Plaży nad jeziorem Sarcz nie powstanie! Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego zwróciło 20tys. zł, dotacji, które WOPR Województwa Wielkopolskiego dzięki staraniom WOPR "Anioły" pozyskał na tą inwestycję. Pomimo że starostwo wygospodarowało również kwotę 20tys. zł. (ze swoich zasobów) to i tak kosztorysy, które przedstawili potencjalni wykonawcy w najtańszej wersji opiewały na kwotę 51tys. PLN. Szkoda tylko naszych marzeń. Ale do tematu sądzę wrócimy w 2018 roku..." https://www.facebook.com/WOPR.MDK.ANIOLY/

Moim zdaniem dobrze, że tak się stało. Takie wierze buduje się wyłącznie na kompieliskach otwartych, bez pomostów. Z takiej wierzy nie widać całego dość szerokiego pasa tuż za pomostem, więc jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na naszych kompieliskach, to jedynie nad Logo miałoby to jakiś sens.

Jeśli ta wieża miałaby podnieść komfort wykonywanej pracy ratownika i jest przydatna, to przeciwwskazań nie widzę.
Jedyne co mnie mocno zdziwiło to cena. Skąd 51 tys. ? Dlaczego w Trzciance zawsze jak coś ma powstać to ceny są kosmiczne?

Drewno z suszarni pod Poznaniem. Sosna, osuszone i przygotowane pod wymiar zgodnie z projektem. Stolarką może zająć się ekipa z Piły (jest ich tam sporo).
Wykonanie max. 10-12 tys.
Okna + drzwi + wykończenie max. 10 tys.
Projekt (jeśli go brak) 2 tys. (Dom mi projektowano za 3 tys., więc takie coś może nawet i za tysiaka ktoś narysuje)
Elektryka i pozostałe też parę tys. Łącznie 25-30 tys. lub może mniej.

(mam namiary na poznań i na piłę, stąd znam orientacyjnie ceny bo potrzebowałem sam kilku usług)

Strony

 

Reklama