Jesteś tutaj

Wywóz śmieci

Obrazek użytkownika yogi
Wysłane przez yogi w czw., 31/01/2019 - 21:16

Coś o nowych stawkach opłat za wywóz śmieci?

Tematem wiodącym czwartej sesji Rady Miejskiej Trzcianki były opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie stawki tej opłaty. Po prezentacjach i długich dyskusjach zarówno pilskiej firmy Altvater, trzcianeckiej firmy Kombud oraz radnych miejskich, postanowiono na okres od 1 marca do 31 maja 2019 r. wprowadzić następujące opłaty za segregowane odpady: w gospodarstwach jedno i dwuosobowych miesięczną opłatę w wysokości 37 zł, natomiast w gospodarstwach trzyosobowych i więcej 77 zł.

Natomiast, w gospodarstwach domowych, w których odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny ustalono opłatę miesięczną na poziomie 154 zł.

Ponadto, radni postanowili do 31 maja opracować nowe zasady ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które obowiązywałyby od 1 czerwca br. i w sposób sprawiedliwy uwzględniały osoby samotne lub sytuacje nadzwyczajne, typu czasowe zamieszkiwanie.

Źródło cytatu: facebook.com/GminaTrzcianka

radni postanowili do 31 maja opracować nowe zasady ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które obowiązywałyby od 1 czerwca br. i w sposób sprawiedliwy uwzględniały osoby samotne lub sytuacje nadzwyczajne, typu czasowe zamieszkiwanie.

Przez najbliższe 3 miesiące ( marzec, kwiecień, maj) za śmieci zapłacimy mniej niż ustalono 31 stycznia 2019 roku. Po bardzo burzliwej sesji dziś radni przegłosowali 10 głosami za, przy 7 przeciwnych i 3 wstrzymujących, że gospodarstwa do 2 osób zapłacą 37 złotych, powyżej 2 osób 54 złote, a tam, gdzie nie ma segregacji śmieci stawka za odpady wyniesie 84 złote.

źródłó informacji: TVL Trzcianka

 

Reklama