Jesteś tutaj

Centrum Kultury na Placu Pocztowym?

Obrazek użytkownika gonzo
Wysłane przez gonzo w ndz., 09/07/2017 - 15:57

W ostatnich dniach gorącym tematem w Trzciance jest list otwarty do burmistrza Trzcianki.

Urzędnicy, na czele z Krzysztofem Czarneckim, przy wsparciu Bartosza Sokulskiego oraz lokaknej prasy, którą reprezentuje TN z redaktorem naczelnym Adamem Bogrycewiczem, przedstawiają sytuację ze swojego punktu widzenia.

Może jednak istnieje inna narracja? Może wypada spojrzeć z innej perspektywy, na temat inwestycji na Placu Pocztowym?

Pamiętajmy cały czas, że pieniądze przeznaczone na rewitalizację i POSI, to środki przeznaczone dla mieszkańców, środki które mają pomóc mieszkańcom Sarcza, Dłużewa, Rudki, Biernatowa polepszyć warunki życia i umożliwić im pełniejsze uczestniczenie w życiu naszej gminy oraz życie w lepszych warunkach cywilizacyjnych.

Wróćmy do roku 2015 i pomysłów burmistrza na budowę sali widowiskowej na tyłach muzeum.

Tak pisał w tamtym czasie Adam Bogrycewicz:

"21.07.2015

Sala widowiskowa w Trzciance – co na to Mieszkańcy?

Trzcianka jako ostatnie miasto w regionie, po Czarnkowie, Krzyżu Wlkp., Wałczu i Pile nie ma jeszcze sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia, dlatego w ramach rewitalizacji centrum miasta burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wyszedł z pomysłem budowy takiego obiektu. Sala zlokalizowana byłaby pomiędzy ulicami Żeromskiego i Wita Stwosza, na placu za budynkiem Muzeum Ziemi Nadnoteckiej. Tego typu obiekt miałby pomieścić ok. 250 osób i byłby odpowiedzią na od lat zgłaszane potrzeby nie tylko środowisk kulturalnych gminy Trzcianka, ale także Mieszkańców biorących udział w różnych miejskich uroczystościach. Front budynku znajdowałby się od ul. Wita Stwosza. Konieczne byłoby wyburzenie jednego z budynków. W ramach budowy sali widowiskowej uległaby zmianie także organizacja ruchu między ulicami Żeromskiego i Marii Konopnickiej. Po wyburzeniu budynku przy ul. Żeromskiego powstałaby dwukierunkowa jezdnia, która w ocenie fachowców jest ważnym i potrzebnym rozwiązaniem komunikacyjnym. Jej powstanie odciążyłoby ruch w obrębie ronda Solidarności. W miejscu ogrodów, przy ścieżce między ulicami Żeromskiego i Marii Konopnickiej powstałby parkingi. Mieszkańcy zasiedlający budynki komunalne, które uległby wyburzeniu, otrzymaliby nowe lokale o podobnym lub wyższym standardzie.

Do końca bieżącego roku mają zostać opracowane koncepcje techniczne elementów architektury miejskiej w pobliżu Placu Pocztowego, w tym proponowanego miejsca budowy sali widowiskowej. Koncepcja ta pozwoli zwizualizować propozycję burmistrza. Włodarz Trzcianki zwraca się do Mieszkańców z prośbą o wypowiadanie się w tej sprawie, o komentowanie pomysłu i zaproponowanych rozwiązań."

http://trzcianka.pl/news/sala-widowiskowa-w-trzciance-%E2%80%93-co-na-mi...

Temat upadł gdy okazało się, że ze środków na rewitalizację i POSI nie da się dofinansować tego typu inwestycji.

Po drodze były jeszcze koncepcje i pomysły Woźnego z Poznania...

Koniec końców, nasi lokalni urzędnicy, przy wsparciu doradców, wpadli na pomysł aby w ramach rewitalizacji Placu Pocztowego postawić budynek. Oczywiście, nie oficjalny "Dom Kultury", wymyślono twór o nazwie Centrum Integracji Społecznej (przypomina się kultowa scena z Misia https://youtu.be/uPZj1p_smCA

Jednak jeszcze w czerwcu 2017 urzędnicy bez ogródek pisali o CENTRUM KULTURY:

"Charakter rewitalizacji

-społeczny:        W gminie zarejestrowanych jest duża liczba Podmiotów Ekonomii Społecznej. Z informacji podawane przez Organizacje wynika, że istnieje potrzeba stworzenia Centrum Kultury i Ekonomii Społecznej– miejsca, które będzie przestrzenią do realizacji działań społecznych, w połączeniu z kulturą."

http://trzcianka.pl/page/gminny-program-rewitalizacji

Duża liczba podmiotów ekonomii społecznej?

Organizacje podawały informacje, że istnieje potrzeba stworzenia Centrum Kultury?

 

Panie burmistrzu, dlaczego na konferencji prasowej nie padła nazwa Centrum Kultury?

W kontekście pomysłu na budowę Centrum Kultury (miejsko-gminnego?, powiatowego?) inaczej wyglądają pomysły połączenia Biblioteki, TDK i Muzeum.

Inaczej też wyglądają pomysły lokalnego pisu na powiat trzcianecki, jeszcze w tle majaczą kontrowersyjne oskarżenia pod adresem kierownictwa MDK... Wszystko zaczyna układać się w całość.

Centrum Kultury na Placu Pocztowym!

Czyj to był pomysł? Nie udało się za muzeum, to napiszemy wniosek i Marszałek da pieniądze, tak to miało być? Przecież te środki można przeznaczyć na podniesienie poziomu i jakości žycia w tych częściach gminy Trzcianka, które naprawdę tego potrzebują. U marszałka nie pracują durnie i naiwniacy.

Panie burmistrzu proszę pokazać rysunek pomieszczeń w Centrum Kultury na Placu Pocztowym, niech wyborcy sami ocenią, co to jest.

Ma pan już kandydata na dyrektora Centrum Kultury?

 

 

 

Panie Mariuszu pisze Pan że nie jest dobrze ale powinniśmy się cieszyć bo bywało gorzej? Czy czyta Pan swoje "brednie" przed opublikowaniem? Weźcie urlop jak chcecie zabrać głos? Taką arogancją obecnie rządzący pokazują gdzie i jak głęboko mają opinie mieszkańców!

po co jakieś konsultacje, przecież w uzasadnieniu powstania Centrum dla organizacji pozarządowych napisano: że wsytarczyły szkolenia w  stowarzyszeniu we wsi  Pokrzywno.
To dopiero miernik !

Po co inne konsultacje ?
( żartuję ;) )
 Kto nie był na szkoleniach w Pokrzywnie - niech żałuje, ominęła go sznasa na zaprzyjaźnienie się z osobami, którzy mieli głos w sprawie Centrum w Trzciance. 
( żartuję ;) )

Wioski i inni mieszkańcy gminy Trzcianka, nie dajcie wykiwać się cwaniakom, którzy zakolegowali się z władzą, dla kariery własnej.

Niczego innego się po Was nie spodziewałem... Żadnych konkretnych zarzutów, tylko złośliwości... Po doświadczeniach ... już nie inwektywy, które mogłyby stanowić podstawę do sądu :-) Dobre i to. Gdy ma powstać coś interesującego wszyscy przeciwnicy obecnego włodarza, nie patrząc na nic, atakują bezmyślnie. Mam tylko nadzieję, że te głosy nie przekładają się na poważniejsze działania, gdyż to tylko takie szczekanie na puszczy... Ot taki lokalny folklor, mogą sobie poużywać co poniektórzy schowani za anonimowe nicki... Za jakąś konstruktywną formę oczywiście się nie chwycą. Tak wygodniej i bezpieczniej... :-)

Cel jaki wam przyświeca to zdaje się : im gorzej tym lepiej. Gratuluję... :-)

Na prawdę nie wiem co trzeba mieć w głowie... albo co trzeba mieć obiecane, żeby tak totalnie, bezkrytycznie bronić działań obecnej lokalnej władzy. Przyklejasz sobie za te wszystkie komentarze i wywody Frant jakieś złote gwiazdki na tablicy "dzielny obrońca" a po dziesięciu dostajesz nagrodę? Na prawdę nie widzisz żadnego problemu w sposobie konsultacji, informowaniu o spotkaniach, szkoleniach? O ostatnich szkoleniach, tych które odbywały się od 13.00 18-19.07 można było dowiedzieć się z informacji na stronie rewitalizacji zamieszczonej UWAGA! UWAGA! również 18.07 około 12.00 - ciekawe czy któraś z organizacji zdążyła się zapisać. Czy na prawdę absolutnie nic nie wzbudza Twojego zastanowienia nad ogółem tej rewitalizacji? 

Skoro już używasz w stosunku do forumowiczów takich pięknych zwrotów, to się odwdzięczę. Twoje "szczekanie" Frant utwierdza mnie w przekonaniu, że w urzędzie muszą dziać się jakieś dziwne rzeczy bo normalne działania nie rodzą takiego fanatyzmu! Chyba, że jest jakiś nowy, nieoficjalny etat "pieska urzędowego". 

Szok, szok i niedowierzania...

Jak tam Tom chyba takie protesty pamiętasz z czasów komuny co?To już nieprzelewki obalimy tą waszą sekte.Pod płaszczykiem naprawy wymiaru sprawiedliwości i chcą mieć władzę absolutną aby Kaczyński mógł się zemścić i winnych w jego opinii ludzi z opozycji za smolensk wsadzić do więzień to jest jeden z celi zresztą ostatnio Kaczyński wyraźnie dał to w sejmie do zrozumienia.Wczorajsze żylowanie sie Ziobry w senacie było żenujące on już  nieprzekona Polaków kto jak kto ale on nie ma  szans.iA te obrażanie protestujacych Polaków przez ministrów iBlaszczaka czy Zielińskiego lub senatorów z Pisu jest chamstwem nie do wybaczenia prostactwo .Obawiam się że  jak jędrek podpisze te ustawy to będzie zadyma w postaci konfrontacji z pisiorami zamachowcami.Damy radę bo jest nas więcej i to my jesteśmy na prawie broniąc trojpodzialu władzy.Ale wszystko jeszcze do uratowania.

 

 

https://wiadomosci.wp.pl/duda-zdradzil-oboz-wladzy-godna-kanalii-polityc...

Jestem przeciwko temu co robi PiS ale nie chciałbym nikogo obalać. Chciałbym aby sami doszli do tego, że reformy można i należy przeprowadzać ale z głową. Nie po prostacku, w sposób obrażający inaczej myślących. Tych innych trzeba przekonać. Wierz mi że można. Oni są wybrani demokratycznie i obalać ich to takie samo bezprawie jakie czyni teraz PiS. Niech sobie rządzą i przeprowadzają reformy nie łamiąc konstytucji i nie obrażając w tak beszczelny sposób "gorszy sort i kanalie".

Jak myślisz soltysie zdzisiu nasz burmistrz Czarnecki pasuje to tego pisowskiego towarzystwa? Ja sądzę że jak ulał.Czasami działania burmistrza są podobne do tego co robią jego koledzy u władzy.

Nie, no oczywiście, że pasuje. Jakby nie pasował to tak wysoko w hierarchii partyjnej by nie zaszedł. Chdzi mi tylko o to, że to wybory są od odsuwania od władzy i należy mieć pretensję do tych, którzy nie poszli do poprzednich a teraz narzekają.

Strony

 

Reklama