Jesteś tutaj

Wybory Samorządowe 2018.

Obrazek użytkownika Asbachlt
Wysłane przez Asbachlt w ndz., 03/06/2018 - 19:57

Czas najwyższy założyć temat związany z zblirzajacymi sie wyborami samorządowymi.Mija dwa lata kiedy do władz doszla partia która w mojej opinii nigdy rządzić nie powinna.Ale taka jest demokracja rządzi ten kto bardziej przekona do swoich programów wyborczych i tu pełną zgoda.Tylko z tą różnicą że obecna opcja polityczną łamie standardy demokracji zawlaszczajac wszystkie sobie instytucje państwowe upolityczniajac sady prokuraturę SN i TK  niszcząc ich niezawisłość.Mam nadzieję że naród nie pozwoli na dalszą dewastacji państwa.Teraz Pis chce zniszczyc samorządy.Jezeli Pis wygra wybory samorządowe to pis da. Zobaczcie jakiej Polski chce b.prokurator w stanie  wojennym obecnie poseł PiS Stanisław Piotrowicz. https://wiadomosci.wp.pl/awantura-na-spotkaniu-z-piotrowiczem-pan-byl-op....

Slowa Piotrowicza to moiej opini próba i zapowiedz zastraszenia zakneblowania wolnych  mediów.Czy na pewno takiej Polski chcemy?

Z ciekawości weszłam na stronę trzcianka.pl , w zakładkę  wyróżnienia , aby weryfikować kadencję burmistrza. Wyraźnie widać osiągnięcia. Kupś - Czarnecki przepaść. 

Sieci  wodociągowej i internetu szerokopasmowego nie widać,  bo są w ziemi. A bruk się świeci....  Oczywiście widzę wiele dobrych poczynań obecnego burmistrza, ale czy to działania rozwojowe czy zachowawcze? 

No bo jak tu zachęcić potencjalnych inwestorów z zewnątrz?  

Zawsze twierdziłem i będę twierdził że Czarnecki nic nadzwyczajnego nie robi.Rzadzi w czasie kiedy w Polsce i na świecie jest dobra koniunktura co się przekłada na większe podatki w gminie to jedno.Drugi ważny aspekt z taka uległą radą można robić co tylko dusza zapragnie.Poprzednik rządził w czasach największego światowego kryzysu i mając za przeciwników radnych w tym Czarneckiego którzy uwalali często rózne inwestycjie na zasadzie nie bo nie.Ale pomijając te wszystkie przeciwności poprzednik osiągnął nieporównywalnie wiecej jak obecny burmistrz.Już nie wspomnę o walce oponentów z kupsiem przez bezpodstawne donosy do prokuratur w których Czarnecki po przez głosowanie brał udział.Dzis Czarnecki kreują się na wielkiego budowniczego gminy.Biorąc pod uwagę tylko te wyżej wymienione przeszkody z jakimi poprzednik musiał sie uporac to Czarmeki i jego osiagniecia przy p.Kups w mouej opini wygladają śmiesznie.

Czarnecki wykorzystuje konsultacje w sprawie powiatu jako kampanię wyborczą mówiąc przy tym nieprawdę wspominając poprzednikowi że nic nie robił. Na szczęście mamy pamięć i wiemy co kto dokonał dla miasta. Człowiek ten zamiast zgody konfliktuje mieszkańców jest żałosny w samopochlebstwie tracąc umiar. Czy taki ktoś zasługuje na szacunek. Gdzie prawda i wartości chrześcijańskie które zdaje się widać pozornie reprezentować.Ale tonący brzytwy się chwyta. Ciekawe co ukrywa chcąc za wszelką cenę utrzymać się na stanowisku?

Dzisiaj w tzw. gazecie, widziałem zdjęcie komitetu wyborczego K.Czarneckiego. kilka osób mnie zainteresowało. Dezerterzy od Teterusa i nowa gł. Księgowa "firmy urzędowej". Reszta mniej dziwi ale przecież to nie jest PiS tylko komitet wyborczy K.Cz.

Mnie zaintrygował fakt, że jakże znany na tej stronie Mariusz Ł. startuje w wyborach z ramienia KWW Porozumienie Społeczne dla Trzcianki, i to z pierwszej pozycji (czyli jako tzw. "jedynka") - zob.: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300207/city_council/4

Zastanawia mnie - w świetle jego "osiągnięć" tak tych, ze względu na któe był w sądzie, jak i tych wziązanych z jego gospadarstwem i jego "atrakcjami" jakie to gospodarstwo oferuje okoilicznym mieszkańcom - czy on nie ma poczucia wstydu i obciachu? Ciekawe też, jak na jego start w wyborach po tych wszystkich "rewelacjach" zareagują wyborcy - ile zdobędzie on głosów i czy dostanie się do władzy? 

W przypadku wyboru M.Łuczaka na kolejną kadencję będzie można stwierdzić że społeczeństwo obywatelskie przechodzi kryzys wartości.Ale to że dziś MŁ startuje ponownie na radnego to moim zdaniem winna Joachimiaka,Perskiego i całego Pisu w obecnej radzie.To przede wszyskim oni pozwolili mu trwać na stołku v-przewodniczącego dalej .I czy dziś ci wszyscy kandydaci  na radnych którzy  razem z MŁ  startuja z tego samego KWW Porozumienia Społecznego nie odczuwają  dyskomfortu?Bo to że sam MŁ nie ma wstydu to wiemy już.

pewnie głupio im jakoś się z tym, (tym kandydowaniem) obnosić się, obciach przecież jest oczywisty,.W sensie: kto, z kim, za kim, za co, za ile?, niektórzy się wstydzą, ale zaciskają zęby, (mówiąc: ja za POLSKĘ, ja dla  Trzcianki,..wiedzą, że łżą, niektórzy odwracają wzrok na ulicy, wszak Trzcianka to małe miasteczko......Mieszkańcy Trzcianki i Gminy..powodzenia w wyborze z marnych, najlepszych!

Strony

 

Reklama